Vyrábame elixíry z kameňov

Elixírom nazývame tekutinu, ktorá bola presýtená energiou (vibráciou) kameňa.

Voda má schopnosť na dlhú dobu zakonzervovať energetické vzorce kameňa. Dostávajú sa do nej za pôsobenia slnečného alebo mesačného svetla. Slnečné svetlo sa využíva na výrobu elixírov, ktoré majú pomôcť fyzickému telu, kým mesačné svetlo využívame, ak chceme ošetrovať emocionálne, mentálne alebo spirituálne problémy.

Vyrábame elixír

Elixír sa vyrába nasledovne: Čistý, nedrobivý kameň vložíme do sklenej nádoby s pramenistou vodou. Nádobu postavíme na slnko/mesačné svetlo na dobu 12 hodín. Vyberieme kameň a vodu vlejeme do fľašky so vzduchotesným uzáverom. Ak ju chceme skladovať dlhšie ako týždeň, pridáme 50% pálenku alebo vodku ako konzervačný prostriedok. Uskladníme na tmavom, chladnom mieste.

Elixír dávame do kúpeľa alebo si z neho môžeme vyrobiť dávkovač – do fľaštičky s kvapkátkom dáme 7 kvapiek elixíru. Doplníme 1/3 brandy alebo vodkou a 2/3 vodou, ak ho budeme piť alebo aplikovať na kožu. (Niektoré elixíry by sa však nemali požiť.)

Ak chceme elixír používať ako očné kvapky, nepridáme alkohol. 

Drobivé a vo vode rozpustné kamene sa na elixír spracujú tzv. nepriamou metódou: vkladáme ich nasucho do menšej nádoby, ktorú vložíme do nádoby s vodou. Vibrácia sa prenesie bez priameho kontaktu kameňa s vodou, ktorú budeme používať. Je to vôbec najbezpečnejšia metóda prípravy elixíru, hlavne ak nevieme, či náš kameň nemá nejaké zdraviu škodlivé vlastnosti.

Nepriama metóda je tiež vhodná, ak potrebujeme vyrobiť elixír z kameňa, ktorý je osadený v kove (napr. prsteň, prívesok).

Kameň alebo elixír?

Elixíry z liečivých kameňov navádzajú v tele a mysli tie isté zmeny ako samotný kameň. Ich výhodou je však aplikácia. Kameň sa pokladá na telo a často má len obmedzený, lokálny účinok, kým elixír, ktorý vypijete, sa dostane do celého tela. Niekedy je dokonca praktickejšie mať so sebou fľaštičku s elixírom a z času na čas si “hrknúť”, ako so sebou nosiť poriadnu záťaž kameňov. A je to aj lacnejšie. 

Nosenie alebo pokladanie kameňov však má tiež svoje výhody. Napríkald ak sa chcete sústrediť na špeciálnu oblasť tela, je kameň vhodnejší – pôsobí presne v mieste, kam ho položíte.

Navyše kameň možno rýchlo odstrániť. To môže byť dôležité pri práci s nepriepustnými čakrami alebo pokiaľ sme kameň dobre nevyčistili a sú na ňom zvyšky nepatričnej energie. Kedysi som zdedila zbierku kameňov po pani, čo zomrela na rakovinu. Rada som sa s nimi zapodievala a kládla som si ich do prijímacej ruky, aby som zistila, na čo pôsobia. Takto som vzala i karneol. Vložila som si ho do dlane – a odrazu ma prenikla silná bolesť, že som vykríkla a kameň odhodila. Pokúšala som sa vziať ho do ruky znova, ale zasa s rovnakým výsledkom. Až keď som ho vyčistila na mesačnom svetle, prestal ma kontakt s kameňom bolieť. Keby som z neho bola urobila bezmyšlienkovito elixír, mohla som mať oveľa väčšie problémy!

Ďalšia výhoda kameňov je, že ich účinok opadá rýchlejšie ako u elixíru. To je dôležité najmä u kameňov, ktoré vo vás vyvolávajú závrat alebo trieštia koncentráciu.

Vo väčšine prípadov však súčasné použitie kameňov a elixíru znásobí účinnosť liečenia, ak sa oboje používa správnym spôsobom a v správnych dávkach.

Dávkovanie

Dávkovanie a spôsob použitia sa zdroj od zdroja hodne odlišujú. Niektorí liečitelia odporúčajú len 2 kvapky elixíru do pohára vody denne, kým iní odporúčajú piť ho neriedený priamo z fľaše. Judy Hallová (jej metódu výroby elixíru som prevzala) napríklad odporúča dávkovať 7 kvapiek 3x denne. Tu treba trochu experimentovať, aby ste našli svoju ideálnu dávku. Najlepšie urobíte, ak začnete s 1-2 kvapkami a postupne počet kvapiek zvyšujete. A ak o kameni pochybujete, tak nie je vhodný na elixír!

“Bezpečné” kamene

Už som spomínala, že niektoré kamene môžu mať zdraviu škodlivé vlastnosti. Existujú však aj kamene, ktoré sú bezpečné: napríklad ametyst (na akné), achát Belasá čipka (na napuchnuté oči), machový achát (na unavené nohy), rodonit (na malé porezania a odierky) alebo ruženín (na popáleniny).

Ktorý kameň na ktorú potrebu?

Nebezpečné kamene

Niektoré kamene sú pre ľudské zdravie škodlivé a nebezpečné a nemali by sa používať na výrobu elixírov priamym spôsobom. Základným pravidlom je, že kameň obsahujúci kovy by sa nemal takto používať. K takýmto kameňom patrí väčšina svetlých modrých a zelených kameňov, lebo za ich sfarbenie často zodpovedá kov a kov môže byť jedovatý pre ľudský organizmus. Voda by toxíny z kameňa vyplavila a mohla by nás priotráviť, keby sme ju vypili.

Takistro sa treba vyhýbať lesklým, kovovitým kameňom – z toho istého dôvodu.

A ak máme pochybnosť, použime radšej nepriamu metódu výroby elixíru. Kamene nevhodné pre priamu výrobu elixírov.

Učíme sa u majstrov 

Sue Sullivanová z Howl-at-the-Moon používa elixír z rutilovaného quartzu (kremeňa). Používa 7 rutilovaných quartzov, ktoré má v približne pollitri vody a pije z nej ráno i večer. Pohár je na obločnej doske a cez deň dostáva slnečné svetlo a v noci mesačné svetlo. Zakaždým, keď Sue dopije pohár, doplní vodu. Takýto elixír jej slúži na zvýšenie vnútornej energie a zlepšenie koncentrácie.

48 thoughts on “Vyrábame elixíry z kameňov

 1. Mardaréta,

  z kameňov sa dá urobiť aj elixír na lásku. Elixíry však pôsobia predovšetkým na toho, kto ich pije alebo sa nimi natiera. Teda nemôžete elixírom, ktorý si sama popíjate, donútiť niekoho, aby vo vás našiel zaľúbenie. To by ste už museli ten elixír naliať do neho!

  Kamene na rôzne príležitosti

  Like

 2. ani nie komentar, len ze som kupil dnes stvrtkilovy ametist-isko a na tychto strankach som nasiel fakt najkompletnejsie informacie akurat som presvedceny ze ,,tretie oko,, neotvorim par kvapkami elixiru z neho:), snad keby som ho domeka uvaril a polial polevou z diamantovej vody…ale som presvedceny ze mi pomoze s metlou ludstva , indianskou pomstou a fobiou.

  Like

 3. Thorsan,

  poznám jeden veľmi účinný spôsob, akým sa dá zrýchliť aktivácia Tretieho oka 😛 … Potrebujete na to vietnamskú masť. Večer pred spaním si hodíte malú meditáciu, akurát tak na skľudnenie mysle, potom si vietnamskou masťou zľahka potriete miesto medzi obočím, kde sa Tretie oko nachádza, a vnímate jej chladenie. Toto robíte, pokým sa vám Tretie oko neotvorí. Veľa úspechov! 😀

  Like

  • Dobrý deň, potrebovala by som poradiť aký kameň by sa hodil k mojej situácií alebo čo by som mala spraviť pretože už som zúfala. 😦 Môj problém je že som sa pred 8 mesiacmi rozišla s prieteľom s ktorým som chodila 3 roky ale našiel si druhú ja som to prijala a zmierila sa s tým. Ale on s jeho priateľkou mi stále robia naschvál. Ohovárajú ma kade chodia robia si posmešky ked ma stretnú vypisujú mi správy na mobil a na e-mail. Často bývam aj urieknutá keď si robím od úrekov. Dokonca mi doniesla aj darčeky ktoré som mu kedysi dala. Som z toho už dosť zúfala neviem čo mám spraviť aby mi dali pokoj ja ich neprovokujem ani nevyvoláma konflik žijem si svoj život ale oni majú stále s niečím problém a starajú sa do mňa ona je totiž typický provokačný typ. Prosím Vás ak viete niekto čo by pomohlo dajte mi vedieť lebo ja už ozaj neviem ako ďalej. Za odpoveď vopred ĎAKUJEM :))

   Like

 4. Dakujem, ale vyzeral by som cudne s troma ocami, ostanem pri dvoch. Ale zaujimalo by ma , ci aj meteority, maju tiez nejaké ezoterické uplatnenie. Kúpil som si taký sympatický malý chondrit a nosím ho obcas pri sebe, lebo mam pocit, ze mi dáva taky nadhlad nad blbostami beznymi.. Nemyslím vltavíny a iné tektity, ale poctivé zelezoniklové a kamenne meteority.

  Like

 5. Thorsan,

  meteority sa považujú pre ich pôvod za bránu ku kontaktu s vyšším vedomím alebo vyššou inteligenciou. Pomáhajú dobre pri channelingu, dávajú človeku schopnosť koncentrovať sa na to podstatné a vnímať väčší celok a súvislosti medzi udalosťami a vecami. Robia človeka trochu tvrdým a nekompromisným, čím rozhodne nezvyšujú jeho spoločenskú príjemnosť 😛 .

  Like

 6. Dobrý deň Helar
  chcela by som sa opýtať čo si myslíte o elixíre z horského kriľtálu. Kúpila som si ho cez internetovú stránku Sluneční kámen a tam doporučujú nechať ho nabíjať celý deň na slnku na noc ho ponoriť do džbánu s vodou a potom celý deň tú vodu piť. A takto to opakovať. Myslíte že v takom veľkom množstve je to bezpečné? Keď vy ste tu radili, že len po kvapkách. ďakujem za odpoveď.

  Like

 7. Lucy,

  elixíry sa robia dvomi spôsobmi – “ad hoc”, teda okamžite, alebo sa konzervujú. Konzervovanie sa väčšinou deje vodkou – a preto sa konzervovaný elixír pije po kvapkách, nie celý odrazu – to by sme sa skôr zdrúľali ako ozdravili 😛 …

  Poznám aj tú metódu, ktorú popisujete. Robieva sa bežne s ametystom a to je tiež druh quartzu, rovnako ako horský krištáľ. Preto sa netreba takéhoto elixíru báť. Ak by ste mali pocit, že je pre vás príliš intenzívny, tak si môžete “elixírovú” vodu riediť obyčajnou. Ono ľudia reagujú na elixíry individuálne a treba trochu experimentovať, než nájdete svoj “správny” pomer, ale rozhodne sa nemusíte obávať, že by ste si tým experimentovaním poškodili – jedine ak by ste vyrábali priamou metódou elixír z niektorého “jedovatého” kameňa, napríklad z malachitu. Pravidlo znie: v prípade pochybností voľte radšej nepriamu metódu, teda kameň do menšej nádobky a tú do nádobky s vodou, aby voda nebola v priamom kontakte s kameňom a napriek tomu nachytala jeho vibráciu.

  Like

 8. Heli,
  chcela by som si pripravit nejaky ten “trunk” z kamienkov, ale taka som domotkana z tych informacii o pouziti vody na pripravu, ze sa radsej opytam Teba. Aka voda sa moze na pripravu pouzit? A musi byt vzdy pouzity len surovy, teda nelesteny kamienok ci krystal? Ved to je i o odovzdavani informacii, ci nie? Vdaka a krasny dnicek.

  Like

 9. chcel by som sa opytat ako by som si mohol pomoct a s akym kamenom rozvijat svoje psychycke schopnosti napr. telekinezu, telepatiu atd.

  vopred dakujem za vasu odpoved 🙂

  Like

 10. Gaby,

  najjednoduchšia príprava elixíru je vhodiť kameň na noc do vody a potom tú vodu popíjať. Je dobré, ak môže byť vo vode aj na mesačnom svite, ale nie je to nutné. Na výrobu elixírov je lepšie používať okrúhliaky (ohládzané, leštené kamene) a keď používaš prírodné, potom by som robila elixír nepriamou metódou – kameň do malého štamprlíka a ten ponoriť do pohára s vodou. To je vhodné aj pre kamene, ktoré obsahujú nejaký “sajrajt” ako meď, ortuť a podobne. Niekde tu mám ich zoznam.

  Voda môže byť z vodovodu, alebo “čistá pramenistá”.

  Janci,

  neexistuje jednoduchá a priamočiara odpoveď. Na otváranie sa vyšším vibráciám je výborný larimar, ale aj danburit, morganit a ja neviem ktorý ešte… Skúste vyhľadať “psychické schopnosti”, malo by vám to dať zoznam článkov, kde sa s tým stretnete. A ak si pamätám dobre, mám tu niekde aj článok, ktorý kameň sa na čo hodí.

  Like

 11. dakujem za odpoved ale mam dalsie otazky. Mozu sa davat spolu do vody ametyst a kristal? Je takato kombinacia na elixir vhodna? a aky ucinok by mal na mna elixir s mesacneho kamena?

  Like

 12. Janci,

  ametyst a krištáľ môžete kombinovať. Krištáľ posilní detoxifikačné, ochranné a rozumové schopnosti ametystu.

  Mesačný kameň bude na vás pôsobiť ukľudňujúco, trochu vás “zmäkčí”, nebudete sa musieť presadzovať za každú cenu, skôr dokážete akceptovať veci a budete sa cítiť dobre a pohodlne vo svojej koži. Podobný účinok by mal aj ruženín.

  Like

 13. Helar,velmi rada by som skusila tento elixir(stale musim nieco vymyslat 🙂 iba som sa vas chcela spytat za kolko NAJVIAC by som “predpovedala buducnost”? A akej oblasti zivota by sa ta predpoved tykala?Da sa vybrat co vlastne chces predpovedat? inak hovorime o otvoreni tretieho oka 😀 Dakujem

  Like

 14. Janka,

  ruženín sa spaája nielen s láskou k opačnému pohlaviu, ale celkone otvára srdce pre dobré city k prírode a ľuďom. Do elixíru lásky by som prihodila ešte i rubín alebo granát a horský krištáľ pre vysokú energiu.

  Ellie,

  predpoveď budúcnosti je vždy o otvorení Tretieho oka – ak nie je otvorené, elixír nám nepomôže. A to, ktorú oblasť života budeme predpovedať, si nemôžeme zvoliť. Každý z nás je citlivý na isté vibrácie a menej citlivý na iné – je to individuálne. Podľa tejto citlivosti máme potom aj schopnosť predvídať. Na ako dlho? No, to veru neviem 😛 … Na bezprostredné prežitie stačí čo len pár sekúnd vopred, na zarábanie peňazí jasnozrivosťou by to malo byť na hodne dlho dopredu. Takže už potom len otázka – bolo nám súdené predpovedať ostatným ich budúcnosť? Lebo ak to nepatrí do nášho poslania, tak sa to vydupať nebude dať. Bude sa dať istý stupeň jasnovidnosti nacvičiť, ale je to ako s talentom – pri miernom talente sú vždy len mierne výsledky!

  Like

 15. Dakujem Helar,
  mozno by ste vedeli poradit nejaky lepsi elixir ked chcem aby si dany clovek uvedomil co ku mne citi a zosilnela jeho naklonnost ku mne.

  Like

 16. Helar,

  hore v jednej odpovedi ste spominali, ze najlepsia na otvorenie tretieho oka je vietnamska mast. Chcela by som sa opytat ako taka mast vyzera. Ja mam jednu masticku, je v takej malej okruhlej cervenej plechovej buksicke, su nanej nejake cinske alebo vietnamske?? znaky a na druhej strane je napisane essential balm.Bola kupena v UK. Je hnedej farby a ked sa natrie na telo tak chladi. Je mozne, ze je to ta vietnamska mast?
  Snazim sa o otvorenie tretieho oka, uz som si urobila aj elixir s celestitu, mam zakupene kamene ako labradorit, lapis lazuli, malachit, ametyst atd. Pomaly skusam jedno cez druhe. A teraz som natrafila na tento odkaz ohladne tej vietnamskej masticky, tak by ma to velmi zaujmalo. A este ak mas nejaky overeny postup ako otvorit tretie oko, budem zan velmi vdacna.
  Vopred dakujem za vas cas a odpoved.

  Like

 17. Ahoj Klarisa,
  to co si opisala, je urcite vietnamska mast, alebo nieco jej velmi podobne. Je to silna mentolova mast a byva v malinkej cervenej plechovecke, ale videla som to aj v zelenej.

  Like

 18. Helar,

  este k tomu mojmu predoslemu dotazu, v tom odkaze pre thorsana spominate, ze sa ta masticka natiera na oblast tretieho oka a vnima sa jej chladenie.Robi sa to az do vtedy pokial sa nam tretie oko neotvori. Zaujimalo by ma ako zistim, ze uz je to tretie oko otvorene.Budem mat nejake specificke pocity, zazitky a tak?
  Dakujem

  Like

 19. Klarisa,

  otvorenie Tretieho oka vnímate podľa toho, aký typ ste. Niekto zrazu začne mať myšlienky, ktoré akoby ani neboli jeho, také sú múdre 😀 . Iný začne vidieť veci: auru, energetické línie alebo bytosti a veci. Ďalší začne počuť alebo cítiť na diaľku (aj vo forme, že odrazu počujete viac zvukov alebo na vás preskakujú pocity zo zvierat, rastlín a ľudí). Alebo sa vám stane, že máte v hlave úžasne jasno a pocit, že všetko máte pod kontrolou a na všetko viete patrične reagovať – začnete vidieť súvislosti a rozumieť im. Nezabudnite: Tretie oko je totiž aj sídlo intelektu, mentálnej sily (yachay).

  Like

 20. Dalibor,

  navyše k tomu, čo napísala Kamienka, aj energetizujúce – napríklad po dlhej chorobe, po ťažkej únave alebo pri depresii. Pomáha zvýšiť fyzickú aktivitu a psychickú odolnosť. Ale pozor – ak sú v organizme nejaké chorobné procesy (hnis, rakovina a pod.), je elixír z quartzu absolútne nebezpečný! (Môj nádor začal po “ošetrení” quartzom rásť, akoby ho za to platili; takmer sa mi podarilo zlikvidovať samu seba 😦 …)

  Okrem toho horský krištáľ zlepšuje psychické (v zmysle: jasnovidecké) schopnosti a podporuje a zosilňuje aj účinok iných kameňov – ale zasa s tou istou výhradou ako hore. Ak neviete, ako to s vaším organizmom vyzerá, radšej ho nepoužívajte – má veľmi rýchly a radikálny účinok. Potom je bezpečnejšie prikladanie kameňa – kameň viete okamžite odstrániť, kým elixír sa uskladňuje v bunkách a pôsobí preto oveľa dlhšie.

  Like

 21. Čavi! Mailom mi prišli novinky zo zasielkoveho obchodu Tara ezoterika zaujalo ma tam toto:

  ” ŠungitKryštály šepkajú…
  Šungit – Je zvláštna polyminerálna uhlíková hornina. Vynikajúce liečivé vlastnosti šungitu sú známe desaťročia. Pyramídky ponorené do vody ju aktivizujú a robia z nej unikátny liek. Malú pyramídku postavte na dno sklenenej fľaše cca 3l a postavte na svetlé miesto na 48 až 72 hodín. Odporúča sa piť túto vodu 3x denne 1 – 1,5 dcl. Zlepšuje sa kvalita vlasov a strácajú sa lupiny. Veľmi účinné je inhalovanie pri nachladení, angíne, chrípke, bronchitíde apod.Keďže bol potvrdený zvýšený obsah záporných iontov vo vzduchu je pyramídka vhodná na neutralizáciu elektrosmogu z počítačov televízorov a mobilov a minimalizuje pôsobenie geopatogénnych zón… Janka R.”

  Neviem tu vložiť obrázok, ale tá “hmota” je tmavá (vyzerá byť asi čierna alebo tmavozelená neviem) a nepriehľadná. Dobrú chuť 😀

  Like

 22. Dobrý deň,
  chcela by som sa spytat na čistenie kameňov v “surovom” , prirodnom stave, ako postupovať pri ich čistení a nabíjaní, lebo niektoré ako nape. púštna ruža mi pripadajú docela krehké, že by vodu ani nemuseli dosť dobre zniesť. Tak ist som počula, že ani pyrit by nemal prísť do styku s vodou?
  Ďakujem

  Like

 23. Ahoj. Chcel by som sa spítať na niaky amulet alebo niaky elixír pre zvýšenie
  energie,alebo na zvýšenie odvahy.Pracujem ako obchodník a denno denne sa stretávam s mnohými ľuďmi a poniektorých stretnutiach som úplne bez chuti a bez energie.ďakujem za radu.

  Like

 24. ahoj Helar,

  už sa o tom veľa hovorili, ale chcem sa opýtať takej skúsenej ženy ako si ty.
  moja otázka je: “dá sa nejak zastaviť alebo spomaliť starnutie?”

  viem že kamenmi je všetko možné, ale chcem o tom vedieť viac,…
  aký kameň je na to vhodný a podobne….máš s tým nejaké skúsenosti?

  stačí mi jedna veta

  Ďakujem….skladám ti poklony, pretože ludí ako si ty je veľmi málo

  Like

 25. Dobry den. Mna by hlavne zaujimalo, kam na taketo somariny chodite. Kto to vymyslel a kde sa nabrali ti, ktori tomu veria. To tretie oko z vietnamskej masti je vazne excelentne. Zelam vam pekne dni v realnom zivote;-)

  Like

 26. Dobrý deň, včera som sa pokúšala urobiť si elixír z ametystov. Chcela som, aby pôsobil na moju fyzickú stránku tela, tak som ho postavila na deň na slnečné svetlo…
  No a problém je, že som čítala, že ametysty by sa nemali dlhodobo pokladať na slnečné svetlo, mohli by vyblednúť. Naozaj netuším, čo mám vlastne robiť… :/

  Like

 27. Dobrý deň.
  Môžete mi prosím poradiť aká zmes liečivých kameňov je vhodná do vody na denné pitie? a smie sa energetizovaná voda piť denne? ak áno ako často je potrebné kamienky nabíjať na slniečku,alebo pri splne?dostala som do daru zmes 7 druhov krištáľov ametyst,aventurín,krištáľ citrín,kalcit,ruželín,jaspis červený,sodalit.

  Ďakujem za odpoveď:-) prajem slnečný dník všetkým

  Like

 28. Dobrý deň .
  Chcela by som sa Vás opýtať , či sa dá vyrobiť elixír proti hanblivosti prípadne na zvýšenie sebadôvery , ak áno prosím napíšte mi , čo k príprave potrebujem a postup prípravy .
  Ďakujem

  Like

 29. Kamarátka mi poradila, že si mám kúpiť jadeid, rodonid a krištál. Môžem tieto kamene skombinovať, myslím dať ich do jedného pohára s vodou?

  Like

 30. Ahojte,

  uz asi dva mesiace pijem elixir, ktory si pripravujem s niekolkych kamenov naraz a to azeztulit, nebula,chryzantemovy kamen, girasol, ametyst, jantar a malachit. Napadlo ma, ze ci sa moze skombinovat viac kamenov dokopy na vyrobu elixiru a ci zalezi na tom, aka je aj kombinacia jednotlivych kamenov.

  Dakujem za odpoved.

  Like

 31. Ahojte,

  uz asi 4 mesiace pijem elixir, ktory si pripravujem s niekolkych kamenov naraz a to azeztulit, nebula,chryzantemovy kamen, girasol, ametyst, jantar a malachit. Napadlo ma, ze ci sa moze skombinovat viac kamenov dokopy na vyrobu elixiru a ci zalezi na tom, aka je aj kombinacia jednotlivych kamenov. Uz som to tu spominala skor, no zatial nikto neodpovedal, tak snad teraz sa niekto najde.

  Dakujem za odpoved.

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.