Zebrovaný kameň – pochopenie a súzvuk

zebra2.jpgZebrovaný kameň (AJ: zebra stone, niekedy aj zebra agate) sa raz zaraďuje medzi acháty, inokedy medzi jaspisy. Potom sa mu hovorí “zebrovaný achát” alebo “zebrovaný jaspis“. Ja mám svoj zebrovaný kameň (foto celkom dole) skôr polopriesvitný, čo by ho priraďovalo k achátom; kameň na obrázku vľavo je nepriesvitný a to by ho priraďovalo skôr k jaspisom (inde k mramorom a ešte inde k obsidiánom; vedecky najskôr ku kryštálovým bridliciam) a hovorí sa mu aj cebra mexicana, teda Mexická zebra.

Zebrovaný kameň tvorí quartz a bazalt (vulkanická hornina). Pretože zdroje si nie sú jednotné, čo to vlastne je a čo všetko do toho patrí, budem kompilovať: chemický vzorec Al2SiO5,tvrdosť podľa Mohsa 6, trigonálny systém, náleziská hlavne v Austrálii. Najčastejšie zafarbenie je čierno-biele, ale niekedy i hnedo-biele alebo bordovo-biele (vďaka prímesi železa).

zebra-stone-hruby.jpgMystické vlastnosti: Obsahuje vlastnosti quartzu i bazaltu a navyše prináša aj súzvuk s inými ľuďmi. Pomáha nám nazrieť pod povrch vecí a rozpoznať tam všadeprítomnú priazeň osudu. Pomáha nám povzniesť sa nad očividné a povrchné a vytvoriť si úctu k podstatnému. Dáva nám vnútornú stabilitu, ktorá nám pomáha odolať externým vplyvom.

Znižuje vnútorné napätie a emocionálne problémy. Vynikajúco uzemňuje a prebúdza v nás primitívnu, základnú energiu. Nosenie šperkov zo zebrovaného kameňa nám pomáha zakotviť sa počas spirituálnej práce. Vyvažuje auru človeka, ktorý ho nosí.

Pomáha sústrediť sa a zakotvoť sa v sebe samom.

Vhodný pre športovcov: zvyšuje vnútornú energiu a výdrž a ochraňuje pred fyzickým nebezpečenstvom.

zebra-stone-moj.jpgPodporuje logické myslenie, ukazuje nám najjednoduchšie možné riešenia a dodáva nám náboj okamžite a dôsledne ich začať realizovať.

Výborný kameň pre meditáciu.

Používal sa na výrobu ochranných amuletov pre deti; niekedy sa do jeho povrchu vyrývali aj hady.

Používa sa pri oslavách rovnodenností (pre vyváženie bielej a čiernej, teda noci a dňa).

Najčastejšie sa spája s koreňovou čakrou, niekedy s čakrami od koreňovej až po srdcovú, inokedy len so solárnym plexom. Napĺňa hara líniu spirituálnou energiou a zakotvuje ju v realite a vedomí. Odstraňuje energetické blokády, vyvažuje vplyv Neba a Zeme, uzemňuje pri súčasnom zvýšení spirituálnej citlivosti.

Jeho elementy sú Zem a Vzduch, numerologicky vibruje s číslom 9, jeho znameniami sú Blíženci a Býk a má receptívnu energiu. Riadi ho planéta Merkúr.

Liečiace vlastnosti: Zmierňuje depresiu a obavy. Stimuluje fyzickú energiu, zvyšuje výdrž. Používa sa pri liečení úbytku kostnej hmoty a pri pomalom rozpade zubov a ústupe ďasien.

Zmierňuje kŕče a  palpitácie srdca.

Použitie: Najlepšie v priamom kontakte s kožou a počas dlhého obdobia.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s