Ako správne vizualizovať

Starý, ale ešte nepublikovaný príspevok zo septembra 2008. (=Čistím databázu článkov.) Schopnosť vizualizovať sa nevzťahuje len na anjelskú mágiu, ale je súčasťou všetkých psychických manipulácií reality, takže stojí za to prečítať si ďalší z návodov…

Na internete som našla článok o tom, ako treba správne vizualizovať:

Vizualizace je schopnost, kterou se lze naučit, ale chce to trénink a pevné odhodlání vizualizaci úspěšně zvládnout. Bez vizualizace v andělské magii toho příliš nesvedeme, protože i kdybychom uměli zpívat procítěně přenádherné mantry, tak prostě musíme vidět před sebou v dokonalé plastické podobě symboly, které jsou spouštěčem kouzel. Ano, síla slova je důležitá, ale vizualizace taky, protože bez ní je jakékoliv kouzlo, které nevidíme neúčinné, protože když to my sami dokonale plasticky nevidíme, tak nemáme pevnou vůli stvořit to kouzlo a tak se nám samozřejmě nepovedlo. Naštěstí ale existuje spolehlivá technika, která nás vizualizovat naučí.

Mezi zasvěcenými se vizualizace nazývá optická imaginace a využívá vědomě řízené zření pomocí šesté čelní čakry a toto zření ovlivňujeme my sami vůlí. Když vizualizujeme, tak musíme mít pevnou vůli a to přímo nezdolnou, bude v nás samých vznikat velmi silný vnitřní oheň, tak se na to připravte.

Rozebereme si podrobně slibovanou techniku vizualizace:

1. Naše tělo musíme brát jako chrám pro boha. Ten, kdo je nespokojen sám se sebou, kdo se nenávidí, tak nenávidí i univerzální zákony a boha. Nejprve se musíme smířit sami se sebou, protože jakýkoliv problém není v našem okolí, v lidech okolo, ale v nás samých! Ten, kdo se nedokáže vyrovnat sám se sebou, tak nedokáže nikdy nic! Zapamatujte si to.

2. Posaďte se nebo lehněte si do polohy, kdy budete mít rovná záda. Musíte dodržet vertikalitu čaker. Existuje mnoho indických ásan, které zde nebudu popisovat, ale něco vám řeknu. V mnoha knihách se píše o různých krkolomných ásanách, které mají podporovat soustředění a uvolnění, jenže po jejich aplikování nadchází kruté bolesti a svalové křeče, při kterých se relaxovat jednoduše nadá. Proto na ně zapomeňte, ale zpočátku byste měli určitou nehybnost nacvičit, kvůli celkovému klidu. Ale v praxi se setkáte málokdy s tím, abyste sesílali kouzla v sedě nebo v leže v naprosté nehybnosti v klidu. Postupně se budete muset naučit sesílat kouzla za pohybu, někdy i v běhu, protože jednoduše není čas a mnohdy by bylo příliš pozdě několik minut navozovat meditační stav v klidové poloze, ale budete se muset naučit přepnout například za chůze a šíleného hluku své vědomí do hlubokého stavu meditace doslova za pár sekund.

3. Dokonale se uvolněte a zavřete oči, toto uvolnění bude mít celkem 3 fáze.

1. Fáze: Zaměřte se na své aktuální emoční rozpoložení. Postupně se oprostěte od jakýchkoliv emocí. Tím ulevíte nervovým záchvěvům mysli i těla. Nesmíte myslet na negativní emoce, ani na pozitivní. Musíte vytvořit uvolněné prázdno mezi myslí a tělem. Jestliže právě zažíváte nějakou krizi, tak je to velmi těžké, ale musíte vyprázdnit veškeré své emoce, bez tohoto uvolnění není možno pokračovat dále.

2. Fáze: Zpomalujte tok svých myšlenek, ten kdo má roztěkanou rychlou mysl, tak toho moc v andělské magii nedokáže! Snažte se neuvažovat, myšlenky k vám budou proudit i bez uvažování, ale né tak rychle a uvidíte, že se začínají postupně zpomalovat. Nad žádnou myšlenkou se nepozastavujte. Myšlenky se zpomalují a zpomalují, až nadejde bod, kdy máte prázdnou mysl. Udržte prázdnou mysl libovolně dlouhou dobu, nekažte si to tím, že nad něčím začnete uvažovat a každou myšlenku, která by chtěla proudit k vám zadržte a nepusťte jí do toho prázdna ve vaší mysli!

3. Fáze: A teď zapomeňte i na to, že máte nějaké tělo, právě teď se tři body spojily a vy jste se stal(a) nic. Bůh ve své původní podobě je prázdnota, je nic. Bez vás by byl bůh stále nic, ale vy jste mu poskytli své tělo jako chrám. Dosáhli jste bodu prázdnoty. Jste nic. Dokonalé nic. Jednou si možná uvědomíte tu jedinou pravdu, že nic je ve skutečnosti všechno.

4. V bodu nic a prázdnoty prociťte neskutečnou radost a lásku ke všemu. K mikrokosmu i makrokosmu. Ta láska musí být tak silná, že ucítíte teplíčko a nádherný pocit slasti ve své čtvrté srdeční čakře. Usmějte se a buďte vysmátí.

feketefold.jpg

5. Teď otevřete oči a zaměřte se na nějaké místo se svým zrakem. V navozeném stavu z minulých 4 bodů. A teď musíte vynaložit veškerou svou vůli, při které bude vznikat vnitřní oheň a zkuste si imaginovat asi 30 cm před očima černý bod (vpravo). Když vám to nepůjde, tak seďte nebo ležte a nevzdávejte se, hlavně to nevzdejte! Když to nevzdáte, tak se vám podaří uvidět ten černý bod! Na to se spolehněte. Možná vás bude trpělivost zkoušet delší dobu, ale vy to nesmíte vzdát! Nebo se nedočkáte kýžené odměny. Černý bod udržte 30 cm před vašima očima v dokonale plastické podobě postupně krátce a časové rozpětí zvyšujte, až dokážete vizualizovat černý bod před očima libovolně dlouhou dobu. Svou vůlí ho potom nechte rozplynout se.

Tak a naučili jste se vizualizovat základní věc a tou je černý bod. Po osvojení této techniky můžete přistoupit i k jiným geometrickým tvarům a začít vizualizovat i v barvě. Postupně zvyšujte geometrickou složitost a barevnost. Nakonec poznáte po delším tréninku, že dokážete vizualizovat cokoliv chcete a to je vaším prvořadým cílem!

A na záver moja verzia “chyť si čiernu bodku” 😛 (ide o optický klam):