Vďačnosť každý deň

green-tick-with-manČím začnem dnešnú vďačnosť? 😀 No tým, že sa pokazila telka. Ja fakt neviem, čo s tou telkou mám – buď nechodí kábel, alebo nechodí sasafras, ktorý je medzi káblom a telkou, alebo nechodí pre zmenu telka. Dnes som to zvládla vcelku elegantne 🙂 – vypla som ju a znova zapla. Odrazu začala mať aj obraz, nie iba zvuk. 😉 Blondínečkovský prístup funguje. 🙂 Vďaka za to.

Dnešok začal úplne úžasne. Zobudila som sa o šiestej ráno na to, že mi niečo je – a vtom sa mi spustila krv z nosa. Ešte som stihla dobehnúť do kúpeľne a nezaprasila som vankúš, za čo som patrične vďačná. I urobila som to, čo som robila aj na jar – napchala si hajzlák do nosnej dierky a šla som si znova ľahnúť.

Pred ôsmou som sa zasa zobudila. Chrbát ma bolel na nevydržanie a Felinka mi naň ešte vyskočila a začala si na ňom tancovať odzemok, tak som od bolesti zaručala ako tur a postarala som sa tak Mačičkám o zaujímavý budíček. 🙂 Vstala som, šla som sa umyť – a zistila som, že krv mi ešte stále tečie. To už som pochytila miernu paniku, pretože som mala termín na onkológii a nikoho, kto by ma zachraňoval. Ale povedala som si, že keď sa to nespraví do 9:00, zavolám tam a nechám sa presunúť na inokedy.

Okolo 8:45 (už naraňajkovaní, mačacie záchodíky vyčistené) krvácanie prestalo. Ale ako sa blížil odchod k lekárke, dostavila sa hnačka. Registrovala som, že Univerzum mi neodporúča niekam chodiť… Svedomito som sa vybodla na odporúčania Univerza, buchla si Immodium a šlo sa.

Ešte som nedošla ani na zastávku, keď mi odišla noha. Mám ju chytenú artrózou, už pár dní ma pobolievali kĺby na prstoch a včera som cítila už aj kostičky v chodidle, ale dnes celé chodidlo bolo akoby v ohni… Zaťala som zuby a došuchtala sa k lekárke po vonkajšej hrane chodidla.

U lekárky som zažila osvietenie – zajtra sa dozviete viac. 😉 Potom som sa dostala dovnútra a v podstate vychválila moje výsledky – až do okamihu, kým si nevšimla, že mi v lete robili sono brucha (kvôli tým kameňom). Vlasy sa jej zježili, vytlačila mi správu a prikázala mi ju nosiť so sebou, že keby ma náhodou seklo, aby hneď videli, čo je vo veci… Padlo veľa málo pekných obrazov (vnútorné krvácanie ako jeden z nich) a vyplnila sa žiadanka na opätovné sono brucha, aby sme videli, či ešte žijem alebo som už len zombie a pretože mi to nik nepovedal, tak žeriem aj naďalej rezne a nie ľudí. 😛

Po tejto sprche som sa cez McDonald (z niečoho mi predsa musí byť zle, ta ňe? 😉 ) pobrala priamo domov. Autobus plný, nemala som si kam sadnúť, a tak som v duchu povedala, že by sa mi hodilo, keby na najbližšej zastávke niekto vystúpil… I vystúpil. Sadkala som si a pociťovala som prudkú vďačnosť, že sa o mňa starajú aj vtedy, keď ja už by som najradšej zdochla.

Mimochodom, už mi onkologička zredukovala povinné návštevy. V lete bude 10 rokov bez rakoviny a tak stačí prísť k nej len raz do roka. (Dúfajme. Keď som jej povedala o tom krvácaní z nosa, vytiahla na mňa rakovinu dýchacích ciest, takže až tak nepriestreľne sa necítim. 😉 ) Vďačná za to, že som to ustála. A teraz dávajte pozor, pretože toto som si nemyslela, že niekedy napíšem – vďačná za to, že ma tá rakovina dokaličila. Keby nie jej, prejdem životom jak slepé teľa a zomriem bez toho, aby som sa čo len raz spýtala sama seba, kto som… A nebolo by anjelov. Vlastne by to bolo celé zle. 😕 My dve sme vlastne celkom dobrý tandem. Rakovina a ja. Jedna druhej sa nezbavíme bez toho, aby sme obe neskapali. Kvalitná irónia osudu. 😛

Vďačná za kožúšky, ktoré mi poobede poskákali po hlave. Mali nejaký akčný deň a večne behali s rozježenými chvostami, tak neviem, čo zas počuli. Ale viem, čo idú počuť teraz: “papi-papi”. Ide sa kŕmiť.

Vďačná za to, že ma doma niekto čaká. Že niekto mravčí, ako by už žerky. Že niekedy kýchnu, ale len rekreačne, akurát natoľko, aby vydesili paničku. Že už si zvykli, že máme aj vonkajšiu mačičku a že aj ona dostáva papi-papi.

Čo? Papi-papi? Skleróza-neskleróza, ide sa kŕmiť! 😀

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.