Meditácia: Vďačnosť za nevnímané dary

Toto je ďalšia z meditácii od reverendky Misy Hopkinsovej. Prišla dnes – a práve dnes som pocítila celú lásku a podporu Univerza, takže to chápem ako udičku, že ju mám posunúť okamžite ďalej 😛 :

Nájdite si tiché, nerušené miestočko. Pohodlne sa usaďte a zatvorte oči. Nenásilne sa nadychujte a vydychujte, až kým sa vaše telo a vaša myseľ neskľudnia. Presuňte vnímanie do svojho srdca a dýchajte. Len dýchajte, kým vaša myseľ a telo nebudú úplne pokojné.

Vdychujte do srdca vďačnosť. Dovoľte mysli i srdcu rozpamätať sa ne všetky tie dary, ktoré ste dostali a o ktorých viete – na každú osobu, každé miesto a každú činnosť. A teraz dovoľte mysli i srdcu, aby sa vnorili do oblasti nevideného a nerozpoznaného. Dovoľte si precítiť, vnímať, vidieť alebo počuť o všetkých tých daroch, ktoré ste dostali a ani ste to nezaregistrovali… Dovoľte, aby sa vám srdce naplnilo vďačnosťou voči nevnímaným učiteľom, ochrancom, pomocníkom a udalostiam, ktoré vám umožnili žiť vo väčšom mieri a pohode. Pokračujte v tom, až kým vaše srdce nie je obrovské a plné vďačnosti a lásky.

Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite ústami. Pohýbte prstami na rukách a nohách. Pomaly otvorte oči. Preneste si pocit vďačnosti za nevnímané dary do svojho bežného dňa.

A tu je mandala “Vďačné srdce”, ktorú som “zobla” 🙂 z webu:

One thought on “Meditácia: Vďačnosť za nevnímané dary

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s