“Keby ste vedeli, že ste dostatočne mocní na to, aby ste si vytvorili realitu, akú chcete mať, prečo by ste mali cítiť potrebu zasahovať do procesu ostatných ľudí?” — Bashar cez Darryla Anku
Sme vychovaní tak, že automaticky umiestňujeme “zdroj moci” navonok – obviňujeme okolnosti, iných ľudí, nepriazeň osudu či karmu.
Neuvedomujeme si (pretože nás to neučia), že máme absolútnu kontrolu nad naším vnímaním a našimi interpretáciami.
A pretože svet, v ktorom žijeme, je produktom našich interpretácií toho, čo sa “tam vonku” deje, tvoríme ho my sami.
Ak vám nabudúce niekto bude niečo robiť, spomeňte si na tento poznatok a presmerujte svoj fokus z toho, že ste “obeťou”, na to, ako inak by ste mohli interpretovať daný okamih, aby ste obeťou neboli.
A ak sa vám nepáči to, čo okolo seba vidíte, spýtajte sa, ako by mal vyzerať svet, ktorý by ste si priali vnímať – a potom tie veci “tam vonku” cielene hľadajte. 🙂