Postreh dňa: ako som to takmer nedala

“The secret of the luminous beings is that they have another ring of power which is never used, the will. The trick of the sorcerer is the same trick of the average man. Both have a description; one, the average man, upholds it with his reason; the other, the sorcerer, upholds it with his will. Both descriptions have their rules and the rules are perceivable, but the advantage of the sorcerer is that will is more engulfing than reason. You must learn to let yourself perceive whether the description is upheld by your reason or by your will. That is the only way for you to use your daily world as a challenge and a vehicle to accumulate enough personal power in order to get to the totality of yourself.” Tales of Power

5 thoughts on “Postreh dňa: ako som to takmer nedala

 1. Hela, a čo ak by boli obe možnosti zrealizovateľné-možné/správne? Jednak dostať sa k poznaniu pravdy, jednak vybrať si žiť v tom príjemnejšom svete. Existujú predsa rôzne roviny. Na niektorej z nich je tento plán kontraproduktívny a nezrealizovateľný – na inej zas produktívny a zrealizovateľný. 🙂

  Držím palce pri obnovovaní energie. 🙂

  Páči sa mi

  • Dlho som bola tiež zástankyňou tohto názoru. V poslednej dobe už nie. Dôvod: z hmoty (kde momentálne som) sú mi prístupné len niektoré roviny. Nepáči sa mi to – ale veď mne sa nepáči ani najnovší americký prezident a napriek tomu sa s tým musím naučiť žiť.

   Keď prestaneš veriť na Univerzum, ktoré má úmysel, všeličo dostane nové odtiene sivej.

   Páči sa mi

   • Skúsim odhadnúť: cca 90% môjho vnímania (vlastne 100% môjho vnímania, keď to vezmem “od podlahy”) je zakotvených v hmote… takže áno, nachádzam sa LEN v hmote. Moje “ja” je hmotného pôvodu, lebo je viazané na toto telo, jeho zmysly a jeho osobnú históriu.

    Skús mi nejako vykresliť, kde INDE sa nachádzaš ty a ako vieš, že to nie je “v hmote”. Možno ide len o odlišný uhol pohľadu a nájdeme spoločné východiská.

    Páči sa mi

 2. Veľmi dám na pocit. Rozhodujem sa na základe vnímania, či niečo cítim ako dobré, alebo nie. Nie je to celkom o inštinkte ako ho vnímam ja. Ten beriem trochu ako podvedomý jav, ktorý neviem kde sa berie a neviem ho vysvetliť ani pocitom ani mysľou. Ale pocit, ktorý myslím, je ako žiarivá kontrolka.
  A tento rok, už od prvých dní, vnímam podobne, ako možno po predstavení herci, keď odídu diváci. Kukajú z pódia na prázdne hľadisko, s ešte teplými sedačkami a papierikmi na dlážke..
  Niečo je tento rok úplne odlišné, a veľmi radikálne a rýchlo to prišlo (alebo nám bolo odobraté?).
  Noci s vedomými snami sú minulosťou, plácam sa hmotným každodenným svetom s absenciou niečoho, čo ho aj mňa ešte koncom minulého roka napĺňalo. Neviem čo to bolo, ale už to nie je. Osobné zážitky, skôr tie nepríjemné, sú čudne naaranžované.
  Nestratiť sa pod hladinou, mi pomáha len zámer vidieť aj bezútešné veci vo svetle: “… to ťa posilní”. Pomáha to, ale dosť radikálnym spôsobom, podobným pletiu alebo orezávaniu stromkov: niečo musí ísť preč, aby ostalo to užitočnejšie. Ale ako sa rozhodovať čo je užitočnejšie?
  Minulý rok mi pomáhali Gabrielove prechody ktoré písala vtedajšia Sun. Anjelsky gradovali, logicky pokračovali, nekrútili sa okolo horúcej kaše ani vlastného chvosta. Skončil rok, hrnček, skončili prechody, aj dobré a pomáhavé pocity, a máme chaos, absurdné veci v politike doma aj v zahraničí, a v amerike už kraľuje aj Káčerovo..
  Asi je na mne či sa rozhodnem pre logiku mysle, ktorá sympatizuje s hmotou, a teraz je asi v ofenzíve. No ten Pocit, o to viac, že ho teraz nemám, mi chýba, a pre mňa existuje, len nie je práve so mnou.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s