Premeň svoj svet na svoje lovisko

“This is your world, ” he said, pointing to the busy street outside the window. “You are a man of that world. And out there, in that world, is your hunting ground. There is no way to escape the doing of our world, so what a warrior does is to turn his world into his hunting ground. As a hunter, a warrior knows that the world is made to be used. So he uses every bit of it. A warrior is like a pirate that has no qualms in taking and using anything he wants, except that the warrior doesn’t mind or he doesn’t feel insulted when he is used and taken himself.”

3 thoughts on “Premeň svoj svet na svoje lovisko

  1. velmi dobry clanok,suhlas s nim, pre mna uz dlhodobo vyvstava zasadna otazka,kde vziat tu silu,mudrost/nie chytrost/,tie gule na to sa spravne rozhodnut,ako rozoznat ,ze to nehulaka to moje uplakane a frustrovane a neviem ake ego?ako nezutekat ked ide do tuheho a potrbujem rozvahu?
    volako som mesacne senzitivny dnes 😀

    Páči sa mi

    • Hlavne to chce nechcieť sa rozhodovať “správne”. Každé rozhodnutie je svojím spôsobom správne, lebo ťa posunie inam z pozície, kde si, a kde keby si zostal, nič sa nezmení… 🙂 A je jedno, či huláka ego alebo čo. Nezabudni, že ty a tvoje správanie ste rovnako predmet skúmania. Keď vylezie na povrch niečo, o čo nestojíš (napr. ego), môžeš s tým nabudúce niečo urobiť. Okej, chvíľku si budeš prichodiť ako osol, ale ak pred tým budeš zatvárať oči a vyhýbať sa kontaktu so svojím egom, len aby si si neprichodil ako osol, tak na tom egu nikdy nič nezmeníš (toltécky princíp bezcitnosti)… Kedysi som čítala citát, že nezávisle od toho, do akých fekálov sme v živote postúpali, doteraz sme ich všetky prežili – takže naša úspešnosť je 100% a SME ÚŽASNÍ. 🙂 Na to nikdy nezabudni. NLP hovorí, že nikto sa vedome nerozhoduje blbo – robil blbé rozhodnutia, pretože v čase rozhodovania nemal tie informácie, čo má dnes. Ale vzhľadom na jeho vtedajšie rozpoloženie, informácie, ciele a čokoľvek bolo jeho vtedajšie rozhodnutie absolútne racionálne. 🙂 100% úspešnosť. Nezabudni. 🙂

      Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s