Aby si bol sám, musíš zomrieť pre svoju minulosť

You are never alone because you are full of all the memories, all the conditioning, all the mutterings of yesterday; your mind is never clear of all the rubbish it has accumulated. To be alone you must die to the past. When you are alone, totally alone, not belonging to any family, any nation, any culture, any particular continent, there is that sense of being an outsider. The man who is completely alone in this way is innocent and it is this innocency that frees the mind from sorrow. – Krishnamurti, Freedom from the Known.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

3 thoughts on “Aby si bol sám, musíš zomrieť pre svoju minulosť

  1. Helar, skús vychádzať z tej neistoty. U mňa to teraz takto funguje. Moja “tvár” je Neistota. Čiže vlastne ani nie je. Ale pre mňa je to aspoň niečo, aby som sa nezbláznila. Niečo, čo je… a zároveň nie je. 🙂 To iba taký podťuk. Nemusí to u teba fungovať, nevravím.
    Pozdravujem. Držím palce.

    Páči sa mi

  2. […] „Každý emocionálny poryv, aj zúrenie, mení svet. Otvára nové možnosti. A čím viac zúriš, tým viac negatívnych potenciálov otváraš. A potom máš prístup k nim. Aby sa to vyvážilo, niekde inde sa musí vytvoriť presne ten istý počet pozitívnych potenciálov – ale k nim prístup nemáš. Je to tvoja voľba: chceš žiť v negativite alebo nie? Ak nie, daj si pozor na reakcie. Uvedomuj si, čo práve otváraš.“ — Gabriel […]

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s