Vidíme, čo si myslíme, že treba vidieť

“We are inside a bubble. It is a bubble into which we are placed at the moment of our birth. At first the bubble is open, but then it begins to close until it has sealed us in. The bubble is our perception. We live inside that bubble all our lives. And what we witness on its round walls is our reflection. The thing reflected is our view of the world. That view is first a description which is given to us from the moment of our birth until all our attention is caught by it and the description becomes a view.” Don Juan

2 thoughts on “Vidíme, čo si myslíme, že treba vidieť

  1. V poslednej dobe ficim tak trochu na kvantovej fyzike a velmi sa mi pacila z knihy Matrix Energetics veta, ktora nabada nasu mysel mysliet inak… a vlastne cela ta kniha je o tom. je uzasna. ale teda toto bola veta, ktoru si autor knihy poklada kazde rano.. Co z toho, co si neuvedomujem by ma mohlo dnes zmiast alebo poucit v tento den?
    Inak, priznam sa, ze castanedu som necitala ziadnu knihu, len tu na tvojich strankach.. ale asi to je nieco, co je v tejto dobe pre mna spravne.. proste ist za hranice svojho vnimania… dakujem.

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s