Ako vznikajú karty „Esejské učenia a zrkadlá vzťahov“

KartyLucovPriblíženie Esejských učení verejnosti sa udialo v pár knihách, na pár webstránkach. Ja som sa k ich učeniu dostala cez semináre takzvaného „Kľúču Esejcov“ a jeho pokračovaní, kde sa učia základy učenia, postupy liečenia, smerovanie energie, rituály a ďalšie iné techniky pre prácu na sebe a pomáhanie iným. Už len čo sa týka využitia základných princípov a každodenných meditácii má esejské učenie veľký potenciál pomôcť každému dostať sa znova do svojej harmónie a celistvosti.

Takisto ma zaujala teória Esejských zrkadiel o ktorých hovorí G. Braden a ktoré sa dostali aj Slovensko a Čechy. O týchto zrkadlách moji učitelia zo semináru Kľúču Esejcov nepočuli napriek tomu, že boli adeptami v tradičných Esejských kruhoch. A naopak, učitelia Esejských zrkadiel zase nepoznali učenia Majstrov Esejských, ako boli podávané z generácie na generáciu v Esejských kruhoch. Aký to paradox. G.Braden podľa jeho vysvetlenia študoval pomocou tlmočníka z Aramejčiny zväzky z Kum Ránu a preinterpretoval ich, napasoval na dnešnú dobu. Z toho vznikla teória Esejských zrkadiel. V Esejských kruhoch sa zase vyučujú tradičné, po stáletia staré (overené) postupy. Čo takto spojiť tieto dve časti do jednej? 😉

Nápad kariet Esejských zrkadiel vznikol hneď, ako som s nimi prišla do kontaktu. Z času na čas mi prebleskol hlavou, ale nevynorili sa konkrétne myšlienky, ako ich presne skombinovať s niečím iným. Asi rok toto semienko pomalinky klíčilo, až jedného dňa, počas prestávky práve na pokračovaní semináru Esejkého kľúču, sme sa dostali s Iskrom do prúdu tvorivej energie a naše nápady zrealizovania Esejských kariet naberali konkrétnu formu. Bežala som pre papier a pero a robila náčrty, písala, čo do kariet zaradiť a o čom sa ďalej poradiť. Všetky informácie tu už boli, bolo ich treba dať len na papier.

A tak sa začala nádherná cesta tvorenia kariet. Vo Svetovom Esejstve (niečo ako akašická kronika Esejcov) sme si vypýtali povolenie, spýtali sa na podrobnosti, ktoré informácie môžeme použiť a požiadali sme o podporu pri projekte.

Ako prvá bola hotová sada zrkadiel a komúnií (meditácií) a lúče Bieleho Bratstva. Hneď sme prvé prototypy aj skúšali po našich piatkových spoločných meditáciach. A tešili sme sa na nové časti.

Takto vyzerala prvá časť kariet, zhora dole: zadná a predná časť síl (lúčov) Bieleho Bratstva, Esejské zrkadlá a Esejské komúnie.

kartyPrve

Nasledovali karty síl drahokamov, testy s nimi, opravy chýb, dopĺňanie informácií. Na radu prišli hviezdne symboly, z ktorých som mala časť hotovú asi 5 rokov a zavretú v šuflíku. Teraz máme k dispozícii 8×2 symbolov hviezd, od ôsmich hviezdnych bytostí symbol pre duševnú/kozmickú a pre fyzickú/pozemskú časť. Časom ich pribudne viac, nateraz tieto stačia. Namaľovala som symboly enkaustikou, ale nie sú dobre reprodukovateľné ako karty a tak ich momentálne prekresľujeme. (Na papieri, keďže nie sme schopné digitálneho kreslenia). 😉

symboly

Pri testovaní kariet sme mali dilemu, či pridať aj anjelov elementov a kozmu (tradičné esejské rozdelenie), nakoniec sme sa rozhodli pre ich pridanie.

Teraz sme vo fáze testovania, písania brožúrky, skúmania možností využitia kariet a HLAVNE vytešovania sa z nich :).

Momentálne karty vyzerajú takto:kartyVsetkyT

Teda ich  zadné strany. Jedna sada obsahuje:

7 kariet Esejských komúnií (meditácií) s anjelmi kozmu a zeme

7 kariet Esejských zrkadiel

7 kariet lúčov Bieleho Bratstva

8 kariet hviezdnych symbolov

8 kariet Esejských anjelov elmentov a kozmu

8 kariet drahokamov

Sprievodná brožúrka má akurát 47 strán, ešte na nej pracujeme.

Ak máte chuť otestovať tieto karty, v piatok ich nosím so sebou na naše meditácie ;). Teším sa z tohto projektu a vašej podpory!

🙂

 

 

3 thoughts on “Ako vznikajú karty „Esejské učenia a zrkadlá vzťahov“

  1. Aj mne sa pacia odkedy som ich videla prvykrat 🙂 Mna sice tato cesticka nelaka na blizsie poznavanie (zatial) ale tie karty su jedinecne, nadherne, a som rada, ze som sa dozvedela cosi viac o ich vzniku 🙂

    Páči sa mi

  2. veelmi sa tesiiiim 🙂
    Este tie hviezdne znaky nejak potrebujem vyspekulovat, aby zostali povodne rozdelenia farieb a aby ich ale bolo aj vidno po vytlaceni, kedze prve prototypy som obtahovala aby boli znaky rozoznat…

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.