Ako vznikajú karty „Esejské učenia a zrkadlá vzťahov“

KartyLucovPriblíženie Esejských učení verejnosti sa udialo v pár knihách, na pár webstránkach. Ja som sa k ich učeniu dostala cez semináre takzvaného „Kľúču Esejcov“ a jeho pokračovaní, kde sa učia základy učenia, postupy liečenia, smerovanie energie, rituály a ďalšie iné techniky pre prácu na sebe a pomáhanie iným. Už len čo sa týka využitia základných princípov a každodenných meditácii má esejské učenie veľký potenciál pomôcť každému dostať sa znova do svojej harmónie a celistvosti.

Takisto ma zaujala teória Esejských zrkadiel o ktorých hovorí G. Braden a ktoré sa dostali aj Slovensko a Čechy. O týchto zrkadlách moji učitelia zo semináru Kľúču Esejcov nepočuli napriek tomu, že boli adeptami v tradičných Esejských kruhoch. A naopak, učitelia Esejských zrkadiel zase nepoznali učenia Majstrov Esejských, ako boli podávané z generácie na generáciu v Esejských kruhoch. Aký to paradox. G.Braden podľa jeho vysvetlenia študoval pomocou tlmočníka z Aramejčiny zväzky z Kum Ránu a preinterpretoval ich, napasoval na dnešnú dobu. Z toho vznikla teória Esejských zrkadiel. V Esejských kruhoch sa zase vyučujú tradičné, po stáletia staré (overené) postupy. Čo takto spojiť tieto dve časti do jednej? 😉

Nápad kariet Esejských zrkadiel vznikol hneď, ako som s nimi prišla do kontaktu. Z času na čas mi prebleskol hlavou, ale nevynorili sa konkrétne myšlienky, ako ich presne skombinovať s niečím iným. Asi rok toto semienko pomalinky klíčilo, až jedného dňa, počas prestávky práve na pokračovaní semináru Esejkého kľúču, sme sa dostali s Iskrom do prúdu tvorivej energie a naše nápady zrealizovania Esejských kariet naberali konkrétnu formu. Bežala som pre papier a pero a robila náčrty, písala, čo do kariet zaradiť a o čom sa ďalej poradiť. Všetky informácie tu už boli, bolo ich treba dať len na papier.

A tak sa začala nádherná cesta tvorenia kariet. Vo Svetovom Esejstve (niečo ako akašická kronika Esejcov) sme si vypýtali povolenie, spýtali sa na podrobnosti, ktoré informácie môžeme použiť a požiadali sme o podporu pri projekte.

Ako prvá bola hotová sada zrkadiel a komúnií (meditácií) a lúče Bieleho Bratstva. Hneď sme prvé prototypy aj skúšali po našich piatkových spoločných meditáciach. A tešili sme sa na nové časti.

Takto vyzerala prvá časť kariet, zhora dole: zadná a predná časť síl (lúčov) Bieleho Bratstva, Esejské zrkadlá a Esejské komúnie.

kartyPrve

Nasledovali karty síl drahokamov, testy s nimi, opravy chýb, dopĺňanie informácií. Na radu prišli hviezdne symboly, z ktorých som mala časť hotovú asi 5 rokov a zavretú v šuflíku. Teraz máme k dispozícii 8×2 symbolov hviezd, od ôsmich hviezdnych bytostí symbol pre duševnú/kozmickú a pre fyzickú/pozemskú časť. Časom ich pribudne viac, nateraz tieto stačia. Namaľovala som symboly enkaustikou, ale nie sú dobre reprodukovateľné ako karty a tak ich momentálne prekresľujeme. (Na papieri, keďže nie sme schopné digitálneho kreslenia). 😉

symboly

Pri testovaní kariet sme mali dilemu, či pridať aj anjelov elementov a kozmu (tradičné esejské rozdelenie), nakoniec sme sa rozhodli pre ich pridanie.

Teraz sme vo fáze testovania, písania brožúrky, skúmania možností využitia kariet a HLAVNE vytešovania sa z nich :).

Momentálne karty vyzerajú takto:kartyVsetkyT

Teda ich  zadné strany. Jedna sada obsahuje:

7 kariet Esejských komúnií (meditácií) s anjelmi kozmu a zeme

7 kariet Esejských zrkadiel

7 kariet lúčov Bieleho Bratstva

8 kariet hviezdnych symbolov

8 kariet Esejských anjelov elmentov a kozmu

8 kariet drahokamov

Sprievodná brožúrka má akurát 47 strán, ešte na nej pracujeme.

Ak máte chuť otestovať tieto karty, v piatok ich nosím so sebou na naše meditácie ;). Teším sa z tohto projektu a vašej podpory!

🙂

 

 

3 thoughts on “Ako vznikajú karty „Esejské učenia a zrkadlá vzťahov“

  1. Aj mne sa pacia odkedy som ich videla prvykrat 🙂 Mna sice tato cesticka nelaka na blizsie poznavanie (zatial) ale tie karty su jedinecne, nadherne, a som rada, ze som sa dozvedela cosi viac o ich vzniku 🙂

    Like

  2. veelmi sa tesiiiim 🙂
    Este tie hviezdne znaky nejak potrebujem vyspekulovat, aby zostali povodne rozdelenia farieb a aby ich ale bolo aj vidno po vytlaceni, kedze prve prototypy som obtahovala aby boli znaky rozoznat…

    Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.