Ako dosiahnuť astrálnu projekciu?

Pre živý záujem o tému astrálnej projekcie som vyhrabala pomerne jednoduchú techniku, ako ju dosiahnuť.  Je jednoduchá hlavne preto, že si nevyžaduje silnú vizualizáciu, s ktorou majú niektorí ľudia vážne problémy.

Jeden z najväčších problémov, ktorému ľudia pri astrálnej projekcii (AP) čelia, je strach. Strach z toho, že kým sú na cestách, niekto ich telu môže ublížiť. Strach z toho, že na cestách sa môžu stretnúť s niečím nepríjemným alebo nepriateľským. Strach z toho, že sa nebudú vedieť vrátiť späť do tela a zostanú uzavretí v “medzisvete”. Všetko toto sú bezpredmetné obavy. Výskumy na ľuďoch praktikujúcich astrálnu projekciu neukázali žiadne ohrozenia alebo výraznejšie ťažkosti, ktoré by sa nedali veľmi ľahko ošetriť. Astrálna projekcia nikoho neohrozí – pokiaľ ho neohrozuje denne jeho vlastné podvedomie. Preto najlepší štart do AP je “jarné upratovanie” vo vlastnej duši: uvedomenie si vlastných strachov a traumát, pretože tieto potom v AP dostávajú konkrétnu tvár a budeme ich nejako potrebovať rozpoznať.

No a teraz jednotlivé kroky Monroeovej techniky:

Krok prvý:
Schopnosť relaxovať je prvotný predpoklad pre AP alebo OOBE (out-of-body experience, zážitok mimotelového charakteru). Takže začneme tým, že si uvoľníme dokonale celé telo, ale súčasne skľudníme aj našu myseľ. Môžeme na to použiť meditáciu, progresívnu svalovú relaxáciu, hĺbkové dýchanie (pri počítaní napríklad do 100) alebo čokoľvek, čo nám zaberá.

Krok druhý:
Uvedieme sa do stavu tesne pred zaspatím (tzv. hypnagogický stav). Celkom dobrý spôsob je položiť sa na chrbát (všetci, čo spia inak, si najprv musia natrénovať spánok na chrbte), ruky položiť voľne vedľa seba a predlaktie zdvihnúť k stropu. Ako začíname zaspávať, predlaktie padne, to nás prebudí a takto to ide dokola. S troškou praxe sa naučíme dosahovať hypnahgogický stav aj bez zdvihnutého predlaktia.

Iný používaný spôsob je sústrediť sa na nejaký predmet. Keď sa nám do mysle začnú vkrádať iné obrazy, dosiahli sme hypnagogický stav. Pasívne sledujme tieto obrazy, nesnažme sa ich potláčať alebo sa nad nimi nezačnime rozčuľovať – to by nás iba zbytočne prebralo.

Krok tretí:
Prehĺbime hypnagogický stav. Začneme si vyjasňovať myseľ. Jednoducho chvíľu nerobíme nič než pozorujeme tmu pred sebou cez zavreté očné viečka. Po chvíli sa objavia svetelné vzorce – sú to len obyčajné nervové výboje a nemajú žiaden význam. Nevšímajte si ich. Keď pominú, dostali sme sa do Stavu B. Z tohto stavu sa potrebujeme dostať do ešte hlbšieho Stavu C, keď stratíme pocit vlastného tela alebo zmyslovo sprostredkovaných vnemov. Nachádzame sa vo vzduchoprázdne, kde neexistuje nič než naše myšlienky. Ale ešte stále nie sme pripravení na AP – sme pripravení dobre a výdatne si pospať (a pochrápať, keďže ležíme na chrbte 😛 ). Na AP slúži Stav D: stav hlbokého uvoľnenia (=Stav C) dosiahnutý za relatívne sviežich podmienok. Preto sa doňho najľahšie dostaneme, keď si vyvoláme Stav C ráno alebo po krátkom zdriemnutí.

Krok štvrtý:
Potrebujeme sa dostať do stavu vibrácie. Toto je najdôležitejšia časť AP – a súčasne najkomplikovanejšia. Vibrácie sa dostavujú na začiatku AP a podobajú sa na mravenčenie alebo “ihličky”. Pravdepodobne sú sprievodným javom toho, že astrálne telo sa dáva na cesty.

Aby sme tieto vibrácie vyvolali, držme sa Monroeových rád:

 1. Odstráňme všetky šperky alebo iné veci, ktoré sú v priamom dotyku s kožou.
 2. Zatemnime miestnosť, aby sme nevideli cez zavreté viečka svetlo, ale nevyvolávajme absolútnu tmu.
 3. Uložme sa pozdĺž severo-južnej osi s hlavou smerom k magnetickému severu.
 4. Uvoľnime si šatstvo, ale držme sa v trošku väčšom teple, než sme obvykle zvyknutí.
 5. Vylúčme absolútne všetky zvukové rušenia.
 6. Dostaňme sa do stavu hlbokej relaxácie.
 7. Vsugerujme si inštrukciu, že si budeme pamätať všetko, čo sa počas AP udeje, ak to bude výhodné pre naše blaho. Túto inštrukciu opakujeme päťkrát.
 8. Dýchame pootvorenými ústami.
 9. Pri dýchaní sa sústreďujeme na prázdnotu pred nami.
 10. Vyberieme si nejaký bod 20cm od našej tváre a potom zmeníme bod koncentrácie na dva metre od tváre.
 11. Tento bod otočíme o 90 stupňov nahor tak, že si vykreslíme imaginárnu čiaru, rovnobežnú s naším telom, nad našou hlavou. Sústredíme sa na ňu, siahneme po jej vibrácii a túto vibráciu si privedieme do tela.

Krok piaty:
Naučíme sa ovládať túto vibráciu.
Mentálne si predstavujeme, ako ju vtláčame do našej hlavy, dole telom až do špičiek prstov na nohách, pričom na svojej ceste rozvibruje naše telo vo vlnách od hlavy až do nôh. Túto vlnu si musíme predstaviť a vedome ju tlačiť od hlavy do nôh a viesť ju celým telom (je to, ako keď vediete pri relaxácii a práci s čakrami kundalíní z čakry do čakry). Potrebujeme si to nacvičiť, až dokážeme tieto vlny vytvoriť “na povel”. Vtedy sme totiž pripravení opustiť telo.

Krok šiesty:
Začíname s čiastočným oddelením sa od tela. Dôležitá je myšlienková kontrola – musíme sa sústrediť na predstavu, ako opúšťame telo. Nesmieme skĺznuť od tejto predstavy, lebo inak stratíme kontrolu. Keď sa nachádzame vo vibrujúcom stave, začneme skúšať OOBE tak, že uvoľníme najprv ruku a nohu astrálneho tela. Napríklad naťahujeme ruku, až kým sa nedotkne nejakého známeho predmetu, ako napr. stena za posteľou. Pretlačme ruku cez tento predmet a vráťme ju späť tak, aby splynula s fyzickou rukou. Zmiernime vibrácie a skončíme cvičenie, až kým sa nevrátime do normálneho stavu. Teraz sme pripravení na úplné oddelenie.

Krok siedmy:
Celkom sa odpojíme od tela.
Máme na to dve dobré metódy. Prvá pozostáva z toho, že sa z tela vznesieme. Urobíme to tak, že si po vstúpení do vibračného stavu predstavíme, ako sme ľahší a ľahší, aké dobré by bolo vznášať sa nahor – a sústredíme sa plne na túto predstavu, bez bočných myšlienok a rušení. Čoskoro sa naše telo oddelí.

Druhá metóda je rotačná. Vstúpime do vibračného stavu a bez toho, aby sme sa fyzicky čo len pohli, pokúsime sa obrátiť nabok. Začneme hornou polovicou tela a doslova sa “vykrútime” z fyzického tela. Takto sa dostaneme von z tela a budeme ležať vedľa neho. Pomyslime si na vznášanie sa nahor – a ono sa okamžite dostaví.

234 thoughts on “Ako dosiahnuť astrálnu projekciu?

 1. Helar

  Ja by som sa chcel opytat, raz som zistil zaujimavu skutocnost ohladom seba. Dokazem sa hocikedy tak uvolnit ze citim vibracie po celom tele ale netrva to dlho neviem v nom dlho zotrvat a hned sa dostanem do normalu. Chcem sa opytat ci to ma nejake prepojenie s nejakymi vrodenymi schopnostami. A este by som sa chcel opytat, kamarat mal jeden cas take stavy ze sa v noci nemohol hybat bol akoby paralyzovany ale zlakol sa a postupne sa naucil dostat s toho stavu, je to toto ze sa s nim chcela skontaktovat vyssia bytost?

  Páči sa mi

  • nie ten stym tvojim kamaratom je tolko ze ma schopnost citit duchov..no bohuzial to nieje dobre znamenie ked ho aj dusili cize ze sa nevedel ani sa hybat..no ja som to maval tiez..nech sa cim skvor ocisti ten tvoj kamarat lebo ma karmu pripadne auroru necistu.a thak sa ho aj ty zly dotykaju.to co mas ty nie to je iba to ze ked sa celej sily uvolnis thak a tvoja krv sa vie lahsie dostat do celeho tela.

   Páči sa mi

 2. Uriel,

  to s vibráciami mi nevyzerá veľmi na astrálnu projekciu, ale skôr na nezvládnutý tok kundalíní. To je tá zlá správa. Tá dobrá je, že netreba veľa a budete sa vedieť veľmi rýchlo a výdatne energetizovať. Potrebujete len trochu pracovať so svojimi čakrami. Existujú špeciálne hudby na vyváženie čakier; ja najradšej používam Merlin´s Magic, ale môžete to skúsiť aj so zvukmi tibetských misiek, ktoré si môžete stiahnuť cez túto stránku. Podstata je pracovať postupne s energiou od koreňovej čakry až ku korunnej a späť a naučiť sa tok energie usmerňovať. Päť až šesť meditácií to urobí. Tým by ste mali dostať kontrolu nad tokom energie a mali by ste dokázať vibrácie vyvolať na zavolanie a udržať ľubovoľne dlho.

  Paralýza, ako ju opisujete u priateľa, je súčasť astrálnej projekcie a dochádza k nej hlavne vtedy, keď sa fyzické a astrálne telo pozerajú jedno na druhé. V tom okamihu je nehybnosť fyzického tela taký silný vnem, že dokáže prehlušiť tok informácií od astrálneho dvojníka a človek si na ňu pamätá aj po zobudení.

  Tento stav môže nastať aj vtedy, keď nás kontaktuje energia tak silná, že ju nedokážeme absorbovať. Vtedy nás môže ochromiť. Ak to je pokus o kontakt zo strany spirituálneho sprievodcu, potom by mohol nasledovať ďalší kontakt s menšou energiou, lebo sprievodca si vie dávkovať energiu, s akou nás oslovuje. Keď pri prvom kontakte zistí, že ešte nie sme pripravení, môže znížiť mieru svojej energie a kontaktovať nás sám, môže prenechať kontakt sprievodcovi “nižšieho stupňa” (teda pracujúceho s nižšími dávkami energie) alebo sa môže stiahnuť a čakať, až budeme schopní absorbovať energiu, ktorú nám chce dať k dispozícii.

  Páči sa mi

 3. Čo sa týka tej paralýzy, myslím si, že sa jedná o stav tranzu, alebo stav nemu blízky. Ano a je sucastou astralnej projekcie. z tohto stavu je uz potom relativne jednoduche opustit svoje telo. A vybracie mozu byt dvojake: bud su sposobene nadmernym nepokojom, alebo skor tym ze sa zacinas uvolnovat. ale nesustreduj sa na vybracie, lebo rychlo zmiznu. Ber ich ako nieco prirodzené.

  Páči sa mi

 4. ja by som chcel vedieť ako presne sa dlhodobo udržať v cudzom priestore teda keď sa pomocou AP dostanem na miesto vzdialene 2km od môjho fyz. tela tak tam viem zotrvať akurát krátku dobu a neviem prečo bude to tým že sa moje vnútorné vibrácie zväčšujú alebo ako. celkom ma to štve dalo mi zabrať kým som sa naučil vystupovať z fyz. tela a aj kým som sa naučil premiestňovať ale neviem prečo tam viem ostať iba chvíľu (zbežne asi tak xxx minút neviem pripadá mi to ako 3 minútky ) a potom ma to strhne späť do fyz.tela a fatálne ma bolí hlava a nedokážem poriadne myslieť až keď sa prespím. vďaka tejto schopnosti spávam tak asi 14 – 16 hodín aby som sa vedel opäť zorientovať vo fyz. svete

  Páči sa mi

 5. Allien,

  vyzerá to, akoby ste potrebovali popracovať na toku energie v tele. Do astrálnej projekcie sa nesmiete nútiť. Berte to ako hru – buď to ide dnes, alebo to pôjde zajtra. Každý, aj zdanlivo neúspešný pokus totiž trénuje naše “astrálnoprojektívne” svalstvo a zautomatizováva postup. Keď to robíte nasilu, väčšina energie zostáva vo vašom fyzickom tele a strieborná šnúra, ktorá spája astrálne telo s fyzickým, vás ťahá späť.

  Energetizujte svoje čakry (hlavne koreňovú) a veďte energiu nahor až do korunnej. Robte toto cvičenie denne a ak môžete, skúste okolo seba vytvárať energetickú bublinu a napumpovať do nej čo najviac energie (cvičenie je popísané v Kontaktujeme vyššiu inteligenciu). To by malo posilniť energiu vášho éterického tela natoľko, že by mala byť menej závislá od energie fyzickej a astrálna projekcia by mala ísť ľahšie a s menšou závislosťou od fyzického tela.

  Páči sa mi

 6. Dobrý
  Som začiatočník a chcem sa spýtař či to dokáže aj 14 ročný lebo prvýkrát som to skúšal podla iného návodu a dostal som sa do stavu kde som sa akoby začal triasř no prerušilo ma niečo asi nejaky zvu a chcem sa tym spytat ci som bol blizko k odputania sa od mojho tela?
  Navod bol takyto: sustredit sa a vsetko z mysle dat prec pozerat sa na svoje duchovne oko (medzi obocim) a mysliet na jedno miesto kdekolvek aby som sa tam dostal a mali sa zacat v mysli sa vynarat obrazky no ked ma zacalo trochu triast a nieco ma prerusilo tie obrazky zmizli. prosil by som nejaku obporucanu hudbu. a este moze sa to podarit na prvy krat?

  Páči sa mi

 7. no chvenie som dosiahol ale no nevim sa odputat od tela mal som sice predstavy ze som tam ale neboli to len vyplody fantazie??,lebo som sa tam nevidel len co som si myslel to som videl.ale ne tak celkom to neboli obrazky ale len akesi myslienky co akokeby vytvarali obrazok bol to nejaky sled informaci ale pri plnom vedomi. chcem sa spytat ci mi niekto neporadi ako sa odputat od tela?inac to mravencenie je ale mne sa k tomu pridava estge aj to ze my mikne hlava alebo prst noha trochu a tak je to v poriadku??

  Páči sa mi

 8. Rabl,

  pre astrálnu projekciu je podstatná schopnosť narábať so svojou energiou a mať dostatočne vysokú hladinu energie. 14-roční ľudia ju budú mať dostatočne vysokú, ale možno nebudú vedieť s ňou tak dobre narábať. Na druhej strane, ešte nie sú pokazení “dospeláckym” životom a tak sa ľahšie vedia nastaviť na všetky tie cvičenia. Ak dodržíte cvičenia, mali by ste to zvládnuť. Ale preskočiť cvičenia a ísť priamo na vec neodporúčam, lebo môžete mať neúspech a potom sa vám bude ťažko začínať znova, lebo podvedomie si zapamätá, že “to nejde”.

  A na prvýkrát… ja neviem. Sú ľudia, ktorí to skúšali dlhé roky. Viem o ľuďoch, ktorým sa to podarilo po 5-6 pokusoch. Ale na prvýkrát? Neviem.

  Triaška znamená, že sa hromadí energia. Ešte sa vám nemusí automaticky podariť odpútať sa od tela. Ono všetko chce cvik. Ten návod na AP, ktorý popisujete, sa zakladá na silnej vizualizácii. Ak nie ste priamo vizuálny typ (napríklad ja nie som) tak s tým môžete mať problémy a môže dlho trvať, než AP zvládnete. Všetko závisí od toho, či je ten návod “pristrihnutý” na váš typ vnímania.

  Páči sa mi

 9. prosim pomozte aku hudbu by som mal pri tom pocuvat???-ak nejaku mam pocuvat??,-vizualny typ no neviem si miesto predstavit vim ho len akokeby skonštruovať z informacii o tomto mieste napr neviem si predstavit miesto kde som nebol. a skusal som aj to ze sa mam odpojit zo svojho tela-no to by mozno aj fungovalo lebo necitim si telo to chvenie prebieha ale akonahle chcem vystupit namiesto duchovnej ruky pohnem fyzickej:!???? nevim ci som ten navod dobre pochopil?Toto je vasa veta””Napríklad naťahujeme ruku, až kým sa nedotkne nejakého známeho predmetu, ako napr. stena za posteľou. Pretlačme ruku cez tento predmet a vráťme ju späť tak, aby splynula s fyzickou rukou.””-tak mam pohnut v mysli alebo zacnem naozaj hybat duchovnou rukou-ja som myslel ze naozaj ale teraz my doslo ze to bude asi tak ako aj z Telekinéza, časť II. -ze mam len v mysli pohnut predmetom tak mam aj v mysli pohnut dusevnou rukou ???????????? prosim vneste my do toho trochu svetla 😦 😦 😦

  Páči sa mi

 10. Rabl,

  ak chcete hudbu k týmto cvičeniam, veľmi odporúčam Aeoliah: Angel love; je pomerne dlhá (asi 25 minút), nie je vôbec rytmická a keď sa do nej započúvate, máte pocit, že padáte dozadu (čo je výborné). Vie dokonale vyčistiť mozog. Ale existujú aj binaurálne nahrávky, ktoré cieleným púšťaním tónov do jedného a do druhého ucha ladia mozog na isté mozgové vlny – myslím, že to bude alfa/theta alebo priamo theta, teraz narýchlo neviem a nechce sa mi hľadať CDčko). Tieto nahrávky nie sú hudba, ale len zvuk, niekedy dosť nepríjemný, ale účinný. Obvykle majú napísané, na čo sú určené. Takéto nahrávky, ale s hudbou, robí Jeffrey Thompson. (Theta ma hodne rozčuľuje a mám chuť vyskočiť nielen z tela, ale aj z kože 😛 , ale alfa/theta možno bude lepšia.)

  Pri tých cvičeniach hýbete nie vizuálne, ale éterickou rukou (nie fyzickou). Ide o to, mať pocit pohnutia, hoci fyzicky sa nehýbete. Jedno z pomerne jednoduchých cvičení na oddelenie fyzického a éterického tela je rozmachovať sa rukami pred sebou dozadu a dopredu a keď sú vpredu, potom nimi tlesknúť. Toto robíte, až sa pohyb zautomatizuje, potom prestanete hýbať fyzickými rukami, ale éterickými “tľapkáte” ďalej. Ale pozor – nie je to jednoduché!

  Páči sa mi

 11. no mam problem nevim ci som sa naucil pouzivat to trasenie ja proste som si povedal ze sa maju zacat triast ruky a oni sa triasli -ale nevim ci to robim myslou alebo zacnem hybat svalmi…..no nohy sa nechceli triast ked som dal prikaz (iba velmi slabo a iba niektore casti nohy) trosilinku boky ale velmi slabo a nie na pokin a ako som sa snazil spravit to na pokyn tak to islo kedy som chcel (nohy a boky slabo) ale nevim sa za ten svet dostat z tela.

  Páči sa mi

 12. a este nieco nemoze to mat vedlajsie ucinky??? od rana mam silnu migrenu.
  a nemozem trenovat nic ine lebo pre tu bolest nemozem sustredit a koncentrovat…..nieje nejake silne ucine kuzlo aby to preslo???

  Páči sa mi

 13. Rabl,

  zdá sa, že sa nútite. Vtedy obvykle príde migréna. Prestaňte si dávať príkazy a nechajte svoje telo, aby robilo, čo vie.

  Dnes si skúste vymasírovať zátylok, ale smerom od hlavy nadol. Malo by to proti migréne pomôcť. A kúzlo proti boleniu hlavy… čo tak “aspirín” alebo “paralén”? 😛

  Páči sa mi

 14. a este som k tomu zabudol poznamenat ze predtym ako som sa snazil vyvolat vybracie a aj chvilu cez ne (kym to bolo prirodzene) nemohol som hybat rukou z celej sili som sa snazil no neslo to no potom som ju pomali zdvihol vazit mohla aj 20Kg ale ked som daval tie vybracie potom nejak to us neslo musiatie vybracie asi prist same.

  Páči sa mi

 15. bolesti hlavy pominuli dal som si paralen ale vedel som ze nezaberie a tak na zvacsenie jeho sili som o 15:40-som si zapisal som zacal napodobnovat prve tri kroky astralnej projekcie len tie tri prve velmi to spolu pomohlo a ked som vstal (prerusil ma tato) bolo asi 15:55 alebo 16:00 nevim presne tak som bolesti nemal a tak som si povedal ze skusim znovu tento navod na astralnu projekciu no stalo sa take cosi co este vobec predtym uplne perfektne (namna 🙂 ) som sa uvolnil ze som necitil nohy ani ruky mysel som mal prazdnu a inde som cital ze ked chcem dosiahnut trasenie je na to viacej sposobov (jeden z nich som skusal) za idem stale dole schodmi no a teraz to zajimave keby som chcel tak by som pohol rukou alebo nohou ale ja som nechcel citil som zprva slabe pichanie ako ihla ked sa jemne zapichne ale neprepichne kozu len tak akokeby stekli-(neskor som si neni isty ci sa to dialo dalej lebo to bolo slabe a uz som na to nekladol doraz nehal som to tak a nevim ci to pominulo alebo nie no slabulinko to asi bolo tazko povedat ked som si necitil koncatiny)…. no a vtedy sa to stalo zrazu som tam nebol toto je cudne mal som sa oddelit od tela ale normalne som nemyslel v mojom tele sprva som nemyslel nic no nejak sa zapla a zistil som ze myslelou som inde niekde som nechal sa unasat hoci mi isla isla len ta mysel ale vsetky pocity my akokeby zostali v tele mysel inde a pocity inde no vobec som si to neuvedomil az ked sa ta mysel vratola a zasa vsetko fungovalo v kope no a hned po chvili zasa zmyzla ta mysel zase zabludila no teraz som bol schopny myslet a tak som si predstavil ze som vo vedlajsej izbe no nic som ani nevidel ani nepocul ani necitil hoci na sekundu-nie doslova na sekundu ako keby som pocul vedla bracha povedat nejake slovo nedalo sa rozlustit aspon v tedy to neislo no a potom som si pomyslel ze chci jit este o jednu izbu dalej no vtedy som bol vo svojom tele a pomyslel som si ze to nemam prehanat ze toto na tento den stacilo a skusim ta zajtra…..co myslite bol som mimo telo alebo len ciastocne idem na to dobre???…skoncil som asi o 16:45 nevim presne a hned som pustal pocitac aby som sem napisal….

  PS:prosim ospravedlnte ma nevim ci su vety uplne korektne ale vidim tak cudne rozmazano no len na dialku a zasa ma chyta migrena ale len sslaba pojdem si oddychnut.

  Páči sa mi

 16. Mam taky problém stymi vibráciami malo kedy sami podari tie vibracie zosilit tak aby som sa mohol oddelit aj to neviem akos ato stalo……Vzdy su len slabe a neviem ako ich mam zosilit tak aby som sa mohol uplne odleit….vie mi niekto pomoct??, dakujem

  Páči sa mi

 17. Xawik,

  potrebujete pracovať so svojou energiou dlhšie. Potrebujete zvýšiť jej hladinu. Skúste meditácie (zopár dobrých je uvedených v časti Kontaktujeme vyššiu inteligenciu) a cvičenia (päť Tibeťanov je najjednoduchšie).

  Páči sa mi

 18. DAkujem !

  Tak som si to precital mam taky pocit ze asi najlepsie bude ked zacnem stym rozvijanim kvality ducha…nie? Alebo mam cvivit tych pät tibetanov???

  Páči sa mi

 19. Nj…precital som si a skusil – na prvykrat som da dostal do stadia kedy mi “zacali mravce behat po celom tele” bolo to spojene s dost silnym rozbuchanim srdca…
  potom nieco v izbe prasklo a ja som sa odtial vratil do skutocnosti a uz mi to viac neslo…ale na 1. pokus to nebolo az take zle…

  Páči sa mi

 20. Helar,

  chcela by sa sa pár vecí spýtať. Je astrálna projekcia aj nevedomá, teda keď sa o ňu nesnažíme, ale aj tak sa deje? Lebo stala sa mi divná vec – Dnes som bola unavená tak som si ľahla, ale nezaspala som. Bola som v stave medzi bdením a spánkom. A v tom sa mi pred očami (ako keď boli zavreté) začali zjavovať rôzne svetelné obrazy – napr. zelené kružnice (alebo špirála), ktoré sa hýbali a svetelná biela škvrna alebo také dačo. Okrem toho som počula rôzne zvuky – bzučanie a šuštenie (no neviem presne). Svoj tlkot srdca som počula veľmi jasne, ale mohlo to byť aj tým, že sa mi možno zrýchlil tep a tak. V celom tele, na pokožke som cítila mravčenie. Mala som veľmi divný pocit akokeby sa oddeľujem od tela alebo akokeby sa do mňa niekto iný prevteľuje. Mala som strach, v tom stave som sa nemohla ani pohnúť a ani hlas vydať, aby som zakričala na pomoc. Ale potom som sa akosi prinútila v mysli, že “preber sa” a tak som to bola opäť ja. Lenže potom som znovu zaspávala a stalo sa mi to isté, aj viac krát. Po poslednom “tomto”, ktorého som sa fakt zľakla, lebo zašlo najďalej, som radšej vstala z postele. Teraz mám obavy spať…ale takéto niečo sa mi stalo raz dávnejšie v noci, ale bolo to slabšie… No neviem ako by som to ešte opísala. Mohli by ste mi teda poradiť, že čo sa to so mnou deje? Má to naozaj niečo spoločné s AP? Mám sa toho obávať alebo nie? Mala by som to rozvíjať, že napr. keď sa mi to stane znovu mám ísť ďalej a nie mysľou to ukončiť? Čo mám robiť, prosím poradte. Ďakujem 🙂

  Páči sa mi

 21. Chcela by som sa opýtať či keď sme mimo svojho tela tak sa do nás može vsunúť druhá bytosť. Kamarátka mi povedala že sa to može stať a že potom sa zo mňa stane schizofrenik….haha…smiešne možno ale neviem či to je pravda….sa to bojím skúšať lebo mi toto povedala a ja som sa zľakla a už to neskúšam. Za odpoveď vopred ďakujem.

  Páči sa mi

 22. Iwa17,

  to, čo popisujete, sú bežné stavy pri zaspávaní, len vaše podvedomie akosi nechce zaspať. Časť som už popisovala v článku o spánkovej paralýze a tie obrazce pred očami sú tiež súčasť zaspávania – premieta ich podvedomie, len som už zabudla, načo…

  Môže byť, že máte schopnosť dostať sa ľahšie do astrálu (teda, že máte schopnosť ľahšie si zapamätať, že ste boli v astrále, pretože dostávame sa doňho každú noc). Strach zo zaspávania nie je na mieste – ide o celkom normálne fyziologické prejavy a možno trochu precitlivenú psychiku. Skúste pred spaním čítať alebo meditovať – malo by to prestať.

  Maťka,

  počas blúdenia v astrále do nášho tela nemôže vliezť žiadna cudzia bytosť. Môže sa však stať, že sa na nás v astrále niečo prichytí. Obvykle to býva niečo celkom neškodné, čo je zo situácie rovnako nešťastné ako my sami 🙂 … a nie je to nič, čo by najbližší spánok nevyriešil.

  Páči sa mi

 23. Helar,

  ďakujem. A som si všimla, že väčšinou sa mi to deje, keď si ľahnem po škole, keď som unavená. Tak napr. dneska sa mi to stalo tiež, ale bolo to iné trochu. Tiež som cítila mravčenie, paralýzu a taký divný pocit. Ale už som pred očami nevidela obrazce, ale normálne obrazy, len som už dobre nespomeniem aké. A počula som aj hlasy, bolo tam toho viac, ale spomeniem si len nato, ako niekto opakoval asi 5x meno mojej kamarátky… čo by to tak asi mohlo znamenať?

  A takže ak sa viem ľahšie dostať do astrálu, ako by som to mohla rozvíjať ďalej? Chcela by som sa naučiť astrálne cestovanie. Treba na to tréning alebo aj ešte niečo iné? A čo s tým, že mi je ten pocit (mravčenie, búšenie srdca…) nepríjemné a väčšinou sa zľaknem a vrátim sa späť? A ešte som si dneska všimla, že keď som pri tom myslela na niečo pekné, napr. že som bola pri mori, na pláži a že pekne svietilo slniečko, tak tie nepríjemné pocity trochu prestali… hmm, čo to znamená?

  A sorry, asi som moc zvedavá 😀 ale ešte mám jednu otázku, že či je to normálne, keď mám 16 rokov? Ale asi hej, veď to nezáleží od veku, nie?

  Páči sa mi

 24. Iwa17,

  to opakovanie mena mohlo byť niečo z vášho podvedomia, pripomienka, že ste na niečo pre kamarátku zabudli alebo čo.

  Ak chcete astrálne putovať, chce to len tréning. Tu niekde na stránke je popísaný (páni, už som toho popísala toľko, že som stratila prehľad 😛 ).

  A k tomu veku – je to normálne práve vtedy, keď máte 16 a menej… V dospelosti tieto schopnosti hodne rýchlo strácame, takže ak s tým chcete neskôr niečo robiť, len si to pekne udržiavajte, pracujte s energiou a čakrami, skúste lucídne sny (nájdete na Mračnej hore – grafická linka vpravo).

  Páči sa mi

 25. inak helar, tu astralnu projekciu…… to aoze moje dvojca sa zjavi kde chce alebo ako ???? ci to je tak ako v carodejniciach ze je to taka schopnost aku mala prue ??? ze ja odpadnem a ze moje astralne ja sa niekde premiestni ??? nie je potom lepsie uz sa normalne premiestnit ??? ako paige ??

  Páči sa mi

 26. Zdravim
  asi pred polrokom som mal takyto “sen”
  vzniesol som sa nad telo, videl som sa ako lezim a potom som letel nad svojim sidliskom, vsetko som videl z vysky po tme, dokonca sa mi zdalo akokeby som videl dnu do jednotlivych panelakov a potom v urcitej vzdialenosti letu ma to nepustilo dalej, som sa pozrel ze preco a drzalo ma nejake biele “lano” (dost ma to nahnevalo) a hned ako som sa obzrel tak ma to vratilo velmi rychlo nazad a prebudil som sa…
  Slo o AP alebo mam len moc bujnu fantaziu? 🙂 podotykam ze som nikdy nerobil ziadne cvicenia ani sa nejak nezaujimal o AP

  Páči sa mi

 27. AC som skusal (uz) asi 6 krat no ja som sa chcel spytat nieco ohladom mojho 1. pokusu. Skusal som sa do toho dostat sice podla inej www stranky ale je to tiez podla Mnroea. Stalo sa mi to, ze jak som teda zacal s tym “dychovym cvicenim” bode jedna… no bol som asi pri 12 nádychu / výdychu ked sa mi – teda podla mna cacali oci pohybovt ako dive v inervaloch asi 2 za s. Pootvoril som teda oci ci sa mi naozj hybu a nehybaly ale citil som to dalej. Nechal som to nech mi to ide do celeho tela a asi o 10 sekund mi zacali “brniet” ruky potom som sa zlakol – ani neviem coho a to vsetko sa za chvilu stratilo. Co to mohlo byt? Prosim pordte mi . Este jedna vec AC sa mi za tyc 6 pokusov este nepodarilo.

  Páči sa mi

 28. Daemon,

  to hýbanie sa očí je sprievodný jav hypnózy alebo autohypnózy, teda príznak, že ste sa dostávali do tranzu. To brnenie už bolo asi prebúdzanie astrálneho dvojníka. Potom vás zrejme vydesenie vyhodilo z koľají.

  Čo sa týka rýchlosti, s akou astrálne vystúpite z tela, niekedy to môže trvať poriadne dlho. Kým som bola na kurze astrálnej projekcie, boli tam ľudia, ktorí to zvládli takmer okamžite, ale boli tam aj ľudia, ktorí prvé úspechy dosiahli po polroku. Len potom mi kurz zrušili a odvtedy nemám kontakt, takže ani opýtať sa neviem.

  Páči sa mi

 29. Aha dik a este som sa chcel spytaj ja som to “brnenie” – teda podla vas dosiahol uz v prvom bode ale ma to nastat az v 4. bode nie? Este k tomu som ani nedufal ze sa mi to vobec podari (mam iba 13 rokov) a ono – nebyt toho zlaknutia by sa to podarilo nielen na 1. krat ale aj v 1. bode nie? Okrem toho 1. razu som žiadne ine uspechy nedosiahol :-(. Snad sa to raz podari. … Jaj bodaj by som sa nebol zlakol.

  Páči sa mi

 30. Daemon,

  každý z nás má rôznu citlivosť a preto postupy, ktoré platia na jedného, nemusia platiť na iného. Ja som toho živý príklad – každý postup si musím urobiť “trochu inak”, ináč by som sa nikam nedostala. Takže je fuk, či je to bod 1 alebo 4 – podstatné je brnenie! Zrejme máte talent!

  Tino7,

  preposlala som vašu adresu Rablovi, takže už sa vám možno medzičasom ozval.

  Páči sa mi

 31. Niečo som zistil – teda aspon to na mna funguje. Po menšej fyzickej námahe (u mňa to bolo 50 brušákov) sa mi to “hýbanie očí” prejaví už po asi 3 sek. sustredenia. Včera som to skušal no tie vybracie sa nedostavili ani po 15 minutach potom som skončil pokus. Prečo som tie vybracie nedostal?

  Páči sa mi

 32. Konečne sa mi podarilo niečo poriadneho. Teraz som to skúšal aj s hudbou “7 chakras”. Po asi 15 minútach uvolnovania som to už chcel vzdať ale zrazu začali tie vybrácie a hybali sa mi aj oči (hovoril som o nich v minulých komentároch). Keď som tie vybrácie (ak to boli oni) dostal do celého tela, tak som sa začal skúšat “oddelovať”. Po chvíli som mal pocit ako keby boli moje fyzické nohy strašne ťažké. Ťažko sa to opisuje ale mal som pocit ako keby som mal ešte jedny nohy – viem že to znie šialene. Cítil som strašný tlak okolo brucha a dalej sa mi už nešlo “oddeliť”. Stále som počúval tú hudbu a nechcel som ju vypnúť lebo som si myslel že pohyb tie vybrácie a to všetko preruší. Po chvíli sa mi – teda podla mna začali vracať astrálne nohy do tela. Držala ma v tele tá hudba – teda fyzický vnem? Alebo to s AC nemalo nič spoločného a mám proste bujnú fantáziu. Čo to bolo?

  Páči sa mi

 33. ahoj,mam 15 rokow a zaujimam sa o astralnu projekciu.Vela som o tom citala a ties som sa o nu pokusala.hmm len 2 krat.prwy krat sa absolutne nic nedialo.a druhy krat som to skusala wcera. lezala som bola som uplne uwolnena.pomaly som prestawala wnimat swoje telo, necitila som si koncatiny. w mysli som widela wselijake obrazky ale wobec si nepametam ake. a zrazu som pocitila nieco cudne..akysi tlak na hrudi.akokeby sa zo mna nieco chcelo dostat won. no predtym som necitila ziadne brnenie ani nic podobne ako ste spominali predtym. zlakla som sa lebo to bol zwlastny pocit aky som este nezazila.hned som si wsetko uwedomila a otworila som oci a strasne mi busilo srdce. chcem sa spytat co to bolo? ma to nieco spolocne s astralnow projekciou? a este sa chcem spytat ci je dobre pred tym meditowat.lebo ja tazsie zwladam stres a mam obcas problemy s koncentraciou tak som zacala meditowat. a ked som sa wcera pokusala o AP a mala som ten pocit tak asi hodinu pred tym som meditowala. cize som si ryxlo precistila mysel..dlhsie mi len trwalo uplne zabudnut na swoje fyzicke telo. Dakujem za was cas.

  Páči sa mi

 34. Barborenka
  Super, len je škoda, že ste sa zľakli, no to sa stáva aj mne, to už som bol nejako v akašickej rovine a videl som samé obrazy, po chvíli som si uvedomil, že som chvíľu nevnímal a potom som sa niečoho zľakol. Problémom je to, že sa k nám môže dostať hocičo, preto si treba cvičiť tieto tranze.
  No, ja si myslím, že to bolo ono, skúste v tom rozhodne nabudúce pokračovať, ste na veľmi dobrej ceste, dobré je rozhodne sa predtým upokojiť, a meditácia môže pomôcť, však nepotrebujete ani poradiť, pretože všetko viete, ste zrejme nadaná 🙂 ,iní si to musia cvičiť.

  Páči sa mi

 35. Ak chcete dosiahnuť astrálnu projekciu, mali by ste sa riadne koncentrovať, najlepšie meditáciou, a hlavne si hovoriť a prijať fakt, že vy sa oddeľujete od fyzického tela, prechádzate do emocionálneho, teda astrálneho, pričom mnohým sa to nemôže podariť, pretože majú emocionálne problémy. Ak si uvedomíte tento fakt, nemá sa vám čo na tom pokaziť.

  Páči sa mi

 36. a este sa chcem spytat ci je prawda ze clowek moze dosiahnut AP aj mimowolne.. ale pameta si to ako sen. napriklad ked lietam a niekto ma nahana alebo ked padam do tmy.. citala som ze je to AP.je to prawda… ? ked mam takyto “sen” tak to preziwam welmi intenziwne.. je mozne ze moje astralne ja nahana niekto iny? =)

  Páči sa mi

 37. Barborenka
  Máš pravdu, ja som o tom mal knihu v angličtine, ak by si chcela, mohol by som ti na ňu dať odkaz, ak by som ju ešte našiel. Predovšetkým, čo som čítal, bola dosahovaná pred spaním, a on si v sne chodil, ide o to , že je to jedno kedy, pretože astrálne telo sa oddelí tak či tak, možno je to priaznivé pred spaním, kde sa tak či tak oddelí astrálne telo, počas spánku sa nachádza nad fyzickým telom, akoby tam lietalo. Len pre zaujímavosť. Znamená to, že si počas spánku ovládla astálne telo, čo je super, a potom by si sa mohla pochváliť 🙂

  Páči sa mi

 38. dalibor
  dakujem za odpowed.no mam jedneho kamarata ktory sa uz dlho zaobera podobnymi wecami. a on mi pomahal aj s meditaciou. pri meditacii pouziwam hudbu od neho ktora mi welmi pomaha.. a dlho mi trwa kym sa dostanem do meticacneho stawu ale ked som sa pokusala o AP po meditaciii tak som nemala takmer tiadne problemy s uwolnenim mysle =)

  Páči sa mi

 39. Dalibor
  a newadi ak som necitila to brnenie w tele? dnes som sa opat pokusala o AP a ked uz som bola uwolnena a prestawala som wnimat swoje fyzicke telo tak ma wyrusila sestra apotom som sa uz newedela sustredit a dostat sa opat do toho stawu =(

  Páči sa mi

 40. Barborenka
  Ja zas meditujem len tak bez hudby, hudba určite pomáha tiež dosť, určite cvič aj naďalej, máš na to predpoklady, ako aj ktokoľvek istý, uvidíš, či to bude aj nabudúce, pretože občas sa stáva, že to býva akoby ochutnávka schopnosti a potom ju ešte budeš musieť dlhšie rozvíjať. Ja som napríklad dosiahol raz lucídny sen a potom som musel cvičiť, lebo neprichádzali. Však skús dnes a zajtra napíš.

  Páči sa mi

 41. Barborenka
  Brnenie musí byť, je to súčasť vystúpenia astrálneho tela z fyzického. Ak máš strach, nemáš mať prečo, nemá sa čo pokaziť. Nenechaj si pokaziť si skvelý zážitok strachom, za to to nestojí.

  Páči sa mi

 42. Ahojte,
  ako malé dieťa, myslím, že si to pamätám asi od štyroch rokov, keď som večer zaspávala, v hladine alfa sa mi stávala pravidelne taká zvláštna vec: cítila som, ako sa moje astrálne nohy vznášali a bol to nádherný pocit, proste mi lietali nohy nad posteľou a ja som sa cítila strašne ľahučko. Často potom nasledoval pocit, že som dolu bruchom (aj napriek tomu, že som ležala na chrbte) a letím nad obrovitánskou čiernou guľou v tme, tvár mám tesne nad ňou, možno len pár milimetrov a strašne ma to priťahovalo… tá guľa, teda ja som mala pocit, že je to guľa, mala taký zvláštny vzor, najprv som si myslela, že sú do nej vygravírované štvorčeky (ale rovnako mohli z nej aj vystupovať – tá štvorčeková mriežka), neskôr som ale úplne užasla nad tým, že som si uvedomila, že sú to tvary pier. Vtáčích pier. Akoby som sa vznášala nad nepredstaviteľne obrovským vtákom, čo je celý taký čierny, ako tá tma okolo… vždy som sa po nejakej chvíli strhla a potom už len ten pocit slabol, len som vnímala akúsi hroznú nekonečnú hĺbku, do ktorej ma to ťahalo, akoby som padala. Veľmi príjemný pocit.
  Teraz mám 24 a občas sa mi to ešte vráti, tie pocity, ten vizuál, ale už z toho mám strach miesto príjemných pocitov.
  A pred nedávnom som mala možnosť trochu čítať Castanedove knihy a v jeho knihe Dar Orla som vlastne úplne zamrzla, pretože som takmer presvedčená, že ten obraz toho čierneho vtáka bol vlastne Orol. … viete mi k tomu niekto niečo povedať?
  Ďakujem.

  Páči sa mi

 43. Dalibor
  Xixi ahoj som tu zas =) wcera pred sapnim i dnes som opat skusala AP , pred xwilkow. opat som sa w pohode dostala do toho stawu ked prestanem citit swoje telo a mam cistu mysel. uz som citila aj tie wybracie ktore ste spominali. ale boli uplne slabucke a newedela som ix owladat. a opat som citila w sebe tu energiu.akoby tlak. ale uz to nebol taky intenziwny pocit ale tentokrat som to citila w celom tele..take jemne kolisanie .. no nexcelo to zo mna wist.iba sa to tak akokeby kolisalo wo mne.tentokrat som sa uz tomu nebranila.snazila som sa to wnimat ako nieco prirodzene. no stale sa to iba kolisalo. tak uz ked to dlho nexcelo pokracowat dalej prestala som s tym.teraz ma trosku boli hlawa. moze to byt z toho ze som sa az priliz na to sustredila?

  Páči sa mi

 44. Dalibor
  A ten pocit mi pripadal taky pekny =) teraz som sa toho uz nebala. ked som citila w swojomtele naraz tolku energiu tak mi to prislo ako ze nase telo funguje ako dokonala symbioza tela a mysle. a bol to pekny pocit =)

  Páči sa mi

 45. barborenka
  Tá bolesť hlavy, môže byť sústredením, napríklad mňa boleli oči, keď som sa príliš sústredil a je to možné alebo to môže byť aj normálny proces, u každého to prebieha inak, preto ťažko povedať. Veľmi pekne si to napísala, je to zaujímavé, chcel by som to skúsiť, keď to tak zaujímavo popisuješ.

  Páči sa mi

 46. Evja,

  ja som z toho Orla videla len jeho oko… s dvojitým spodným viečkom. A z neho sa rozbiehala energia. Vyzerala ako vlákna, možno sa mohla podobať na perie…

  Potom ešte raz, pri riadenej meditácii, som liečiteľke “ušla”, dostala som sa znova k tomu oku a chcela som doňho vletieť (vtedy som totiž letela), len ma nejako ukecala, aby som sa vrátila… 😀 Som zvedavá, čo by sa bolo stalo, keby som sa nebola obrátila a neletela späť!

  Páči sa mi

 47. Dobrý deň Helar,
  zaujímalo by ma, ako ste sa cítili, keď ste leteli k tomu oku, pretože je vraj veľmi bolestivé, keď človek ide nakŕmiť Orla svojím vedomím, pretože sme naň príliš upätí. Ale v Castanedovej knihe Orol vedomie požiera zobákom, čiže si celkom dobre neviem spojiť to oko s tým, čo to mohlo znamenať a čo sa mohlo stať, keby ste sa nevrátili späť 🙂
  Dobre, že ste sa vrátili, aspoň je tu stále táto super stránka.

  Páči sa mi

 48. ahoj Helar,

  chcela som sa opytat nieco ohladom AP, zaujimam sa o to a chcela som to vyskusat….
  to brnenie v tele sa mi dostavuje skor ako je napisane -je to az v 4. kroku….ale zevraj to nevadi.
  problem nastava ked som v “hypnagogickom spanku” – trva mi to sice trocha dlhsie kym sa don dostanem ale to je jedno. ked som (asi) v stave C (pocity ako pri beznom zaspavani-fakt ze este kusok a spim) zacne ma bolet hlava, akoby mi niekto tlacil neakym kruhovym predmetom do čela. ked sa mi to stalo prvy krat tak som sa zlakla a prebudila sa. na druhy den som to skusila znova a zotrvat v tom. po chvili som citila ako mi po celom tele prechadzaju zimomriavky. neskor som si vsimla ze mam napnute telo, nie uplne len trochu, hoci som bola predtym uplne uvolnena a paralyzovana.
  Viete mi vysvetlit co to ma znamenat? kde robim chybu? :-/

  Páči sa mi

 49. Evja,

  k tomu oku som letela dvakrát. Vždy je to pocit obrovského ťahu, nechcem už nikam inam. V prvom prípade (ten popísaný) som cítila obavu, ale nie bolesť… Moja obava sa týkala skôr toho, že sila bola príliš veľká a nevedela som, či sa jej dokážem vzoprieť. Nebojím sa smrti; bojím sa toho, že by mi niekto dokázal vnútiť niečo, čo nechcem. 😛

  Druhýkrát som k oku letela počas riadenej meditácie. Už som vedela, čo to je, a vedela som, že keď doňho vletím, je po mne… Chcela som tam vletieť. Ale osoba, ktorá meditáciu riadila, ma začala volať späť a tak som urobila šalamúnske rozhodnutie – rozdvojila som sa. Časť zo mňa letela ďalej a časť sa veľmi neochotne vrátila. Potom som z toho mala psychické problémy a dosť dlho trvalo, kým som dostala znova obe nohy na zem… (Nie že by na nej stáli veľmi pevne.)

  Myslím, že bolesť spojená s letom k Orlovi sa zakladá skôr na tom, že sa vnútorne proti tomu bránime. Keď sa nebránime, cítime len silu/príťažlivosť Orla, ale nie bolesť. Je to miesto, z ktorého sme vzišli a do ktorého sa vrátime. Nemá nás čo bolieť – jedine naša sebaľútosť, naše drobné, ukričané ego.

  Taurus,

  vyzerá to, že v hlave máte niekde energetický blok – v Treťom oku alebo v korunnej čakre (vyzerá to skôr na Tretie oko). Odblokujte si ho.

  Páči sa mi

 50. dakujem za radu 🙂 …predpokladam ze tu niekde bude na to aj “navod” …

  a medzicasom, ked som cakala na vasu radu tak som si lepsie prestudovala vase stranky a prisla som na to ze sa nemozem sustredit len na jednu schopnost ale mam rozvijat aj ine – napriklad mam pracovat s energiou a vecmi s nou spojene.

  ked sa tak zamyslim, taketo nieco som hladala strasne dlho ….paci sa mi tu, vazne vela zaujimavych a naucnych clankov! je super ze si vase vedomosti nenechavate pre seba, ale delite sa s nimi….dakujem 🙂

  Páči sa mi

 51. Ahojte!
  Skusala som AP a podarilo sa mi dostat do stavu ked som necitila koncatiny, ale ked som sa snazila o tie vybracie, tak som ich nemohla dostatocne zosilnit, citila som ich velmi slabo a ako keby sa mi vtedy trochu naplo telo… vie mi prosim niekto poradit co s tym ??? vopred velmi dakujem.

  Páči sa mi

 52. Ahojte,
  najprv doplnok ku Gilthoniel- mne sa to stávalo tiež, takže tiež by som mala veľmi rada odpoveď 🙂

  A teraz to, kvôli čomu som tu. Neviem, či to bolo v tejto diskusii alebo inej (na tejto stránke), ale čítala som, že nejaká panička sa dokázala pomocou AC “vpratať” do iného tela (nezdá sa mi to veľmi pravdepodobné a možné, ale zaujalo ma to 😀 ). Tak som rozmýšľala… Aj zvieratá sa počas spánku dostávajú do astrálu? Lebo ak áno, a ak je tá panička naozaj taká dokonalá, že dokáže “posadnúť” iné telo, tak by sa kľudne mohla dostať aj do tela úbohého zvieratka, či nie? A potom by sme boli ako v Harry Potterovi a bola by animágus 😀 Myslím, že je to skôr moje fantazírovanie, ale čiste teoreticky by to aj bolo možné, nie? 🙂

  Páči sa mi

 53. ahoj potrebujem pomoccc ja chcem ist za mojou kamskou pomocou tejto astralnej projekciee ale ja nieviem podla tych bodov sa to naucit ja to vazne potrebujem a je to premna velmi dolezitee ale mam aj troska strach ze sa my moze nieco sta pomoc

  Páči sa mi

 54. Potrebujem poradit vsetko som skusala, ale daleko som sa nedostala.neviuem sa totiz sustredit, ked pri zavretych ociach strasne zmurkam, a nevidim ani prted sebou nijaky predmet..proste neviem zastavit to zmurkanie..co mam stym robit???????a ako inak sa da vyvolat ten stav pred spankom?

  Páči sa mi

 55. Ahoj….chcem sa spitat jednu wec no poprosila by somskorirowat odkaz(odpowed) na moj mail..prosim….chcem to ma w schranke..ja by som totiz potrebowala wediet,ako sa dostat do trannzu spolu s niekym ale nie prostrednictwom orgazmu…
  A ako je mozne ze som zacala cestowat astr. newedome??..nechcela som, no dialo sa mi to..moc dakujem…..

  Peace for your soul

  Páči sa mi

 56. Cau, ja by som len potreboval vediet odpovede na tieto otazky:
  1. – po kolkych priemerne pokusoch sa 15-rocnemu chlapcovi podari opustit telo? (hovorim priemerne)
  2. – ako dlho trva meditacia od chvile ked si sadnem/lahnem az pokym nejdem opustit telo?
  3. – ktora metoda na opustenie tela je najlahsia a zaroven najodporucanejsia? (viem ich dost – lano, hojdacka, cierna skrinka a oblak, vykrutenie, pohlad na celo, bzucanie, gulicka co sa elektrizuje, padanie do sudny, priblizujuca sa gula co chytim, atd.)
  4. – Je to nebezpecne z hladiska toho ze sa mi pretrhne strieborna snura?
  5. – je lepsie lezat alebo sediet?
  6. – blizsi kontakt na niekoho komu sa to podarilo 😛

  prosim odpovedzte, dakujem 🙂

  Páči sa mi

 57. ahojte, je niekto z vas z presova? potreboval b som poradit s AC a lepsie sa rozprava nez pise, ked je niekto z presova a vie AC moze sa ozvat sms na +421948021672

  dakujem

  Páči sa mi

 58. Tak AHOJTEmam taky malicky problem a chem vas poprosit o radu hoci koho kto ma skusenosti ….Ked vecer idem skusat AC netrva MI PRILIS DLHO DOSIAHNUT SILNE VYBRACIE , iba zacnem kontrolovane dychat potom po chvilke zase normalne , potom precistim cakry , nakoniec po asi desatich minutach ten cas enviem presne asi je to tak priblizne , sa dostavia silne vybracie , nechavam to prehlbovat , vydim obcas vlastne veci akoby hviezdy na oblohe ale strasne nahusto ulozene zvlastne alebo zvlastnu akoby jaskynu pocas tohoto vsetkeho sa mi zacina seliako slbat telo mierne , potom zacnem citit tlak na mieste pluc a srdca smeruje to od krku as po brucho a zosilnuje sa to , toto vseliako sa rozne opakuje a prehlbuje , nakones dostanem akoby mierny krc no nieje to vlastne krc proste v miestach kde citim ten tlak tak s aakoby trocha celim telom nadvihnem akoby sa chcelo astralne telo dostat von ale tasko ale zatial sa to nepodarilo ,,,toto vsetko trva asi tak 30 minut …..nemozem sa dostat von treba to vydrzat a potiahnut as kym sa astralne telo nedostane von alebo robym nieco zle ??????? prosim o radu ak niekto bude vediet (O:

  Páči sa mi

 59. mam 15 a prvy krat som to skusal vcera a po asi 5 minutach som si necitil telo a zacali vybracie ale ako sik sa to prerusilo. No a dnes som to skušal znova asi 5 krat a nič ani som si neprestal citit telo čo mam robit?

  Páči sa mi

 60. MATQ od tela môžeš odísť hociako ďaleko.Ale keď si moc ďaleko a neikto ti pohne telom tak by si to nechcel zažiť.Cítiš pád strašne rýchlo sa vrátiš do tela a cítiš strašný pád.Ja osobne som AC ešte neskúšal ale uvažujem o tom že vyskúšam.

  Páči sa mi

 61. Mozete mi nekto povedat ako sa mam oddelit od tela? Lebo ked to skuskam timto postupom tak mi to nejde, leraxujem a myslim na to ze sa odpojim ale ked chcem zdvihnut astralnu ruku tak dviham svoju fyzicku poradte mi.

  Páči sa mi

 62. Je to tak uz som to pochopil treba neustalu prax vsetky rady mozu byt uzitocne aj neuzitocne kazdy to ma inak dosiahnete to as kym na to budete prirpaveny kazdy dostane tolk kolko zvladne to neznamena ze netreba nic robyt ale nezufajte ked s anedari podari sa v tedy ked sa bude mat podarit viem to z vlastnej skusenosti….. skusajte a skusajte

  Páči sa mi

 63. prave preto to tu hovorim ze us som nakloneny to dokazat hehehe preto to pisem …..keby& som dokazal us tot u nenapisem ……… len davam radu …. chcem pomoct …..

  Páči sa mi

 64. Ahoj, chcem sa opýtať, že napr. keď budem chcieť dosiahnuť OOBE, tak to si mám vlastne predstavovať – vizualizovať to čo chcem vidieť a kde chcem ísť alebo to proste príde samo ???

  Páči sa mi

 65. ahojte, o AC som sa dozvedela nedavno. Chcem to vyskusat, ale nedokazem sa sustredit a vzdy ked sa nieco deje, tak sa myknem alebo sa zacnem sustredit, a vsetko prejde. Podari sa mi to niekedy?… dakujem…

  Páči sa mi

 66. jinan
  každý cestuje, vedome alebo nevedome, 😀 ide o to aby cestoval kam by chcel hi hi 😉 a aby si to aj pamätal 😦 a aby aj pochopil všetky ďalšie súvislosti s tým spojené, ja som videl tajomstvá pri ktorých sa tají dych, už viem že človek nie je jediný vo vesmíre, a že sú planéty kde život len začína, a cítil som sa strašne sám, ale aj planéty tisíce rokov pred nami, kde pomocou myšlienky stavali domy, bytosti svetelné, aj iných tvarov len pre moje očí, čas sa správal úplne inak, kde sa zdalo že som bol celé týždne tu na zemi prešlo niekoľko minút, a len pochopiť to všetko mi dalo zabrať hm…ale aj tu na zemi som videl veci budúce a časom sa splnili neviem síce súvislosti ale snáď časom budem múdrejší ..ak…hi hi hi budem múd…. 😀 🙂

  Páči sa mi

 67. A keď už sme pritom Luc čo sa stalo včera? Bolo u nas cosi velke okridlene a nasrane ty vies kto co ako a preco.
  Napis mi prosim ta na icq ako dopadla dnesna cesta.

  Ale že jaké disco cooooooooooool a vraj shape shifteri 😀

  Páči sa mi

 68. neviem ci to tu nieje nestihla som vsetko precitat
  najprv nase astralne telo je neviditelne nie?? nie som si ista ale ak je viditelne tak na tuto otazku nemusis odpovedat a ak nie je tak dal bi sa dosiahnut vzssi stupen astralnej projekcie napr tak ze svoje astralne telo zviditelnime alebo ze bi som dokazala prebudit svoje telo bez toho abi som svoje skutocne telo vratila do svojho tela ???

  a este jedna otazka dosiahla som uz tu vibraciu a neviem preco ale zdalo sa ale asi len zdalo ze mam pred sebou celu izbu ako bi som mala otvorene oci no myslim ze som nemala mohla som otvorit oci svojho astralneho tela??

  Páči sa mi

 69. Dobry den, zkousel jsem vyvolat astralni cestovani (spis jsem se pokousel o tok energii a nechavat tomu volny prubeh nijak jsem to nenutil) pocitil jsem vibrace, ovsem pokud jsem se na ne zameril tak zmizeli. Na to jsem celkem videl odpovedi v dotaznicich spis mi jde o neco jineho. Casto (i bez meditace) pocituju uprostred cela nejakou energii , kdyz se na to soustredim tak se zvetsuje , jako kdyby se mi tam otevirala dira pomalu nejake energie. Je to opravdu jakesi shromazdovani energie ?

  Dale je potreba nejaky pust ci mene pit pred tim ? Nekde jsem cetl ze se doporucuje celkove pust a nepit moc , ovsem zase na druhou stranu nemit zizen.

  Dale bych potreboval vedet jak spravne dychat. Nadechy maji byt rychlejsi a hluboke (Nadech – Vydech a napocitat jen 1 a takhle treba pocitat do 10ti )nebo pomalejsi dychani ?

  Dale mozna blby dotaz , ale vadi kdyz je nizky strop ? Resp metr nad hlavou uz je strop , cetl jsem ze astralni telo “se objevi” nad fyzickym telem ,tudiz nevadi v tom nejak nizky strop ?

  Pokud uz to tu bylo zodpovezeno tak se omlouvam , ale asi jsem to prehlid.

  Páči sa mi

 70. takto to funguje u mňa 😀
  Ten kto by nasledoval cestu múdrosti , otvorený musí byť Kvetu života, rozširujúc svoje vedomie z temnoty, plynúc časom a priestorom v celku.
  Hlboko v tichu sa musíš zdržiavať až do doby, kým sa neoslobodíš od žiadostivosti, slobodný od dychtivosti hovoriť v tichu. Premôcť tichom otroctvo slov ,Zdržiavať sa jedla až do víťazstva nad žiadostivosťou po jedle, ktorá je otroctvom duše.
  Potom si ľahni v tme. Zavri ty oči pred lúčmi Svetla. Sústreď svoju silu duše na miesto svojho vedomia, stras z nej putá tmy . Umiestni v mieste svojej mysle obraz tebou túžený, vyobraz miesto ktoré túžiš vidieť. Vibruj tam a späť svojou silou. Uvoľni dušu z tej tmy . Prudko ty musíš triasť celou svojou silou až kým nakoniec tvoja duša nebude slobodná 🙂
  Ak svoje astrálne telo oslobodíš z otroctva, vedz že pre teba temnota bude mŕtva
  Vždy cez vesmír môžeš hľadať múdrosť,neohraničený okovami kovanými v tele.

  Páči sa mi

 71. niekedy ked spim tak sa hned zobudim a aj napriek tomu ze lezim v strede miestnosti citim ako v reale ze sa moje telo pretoci a pada dole v tu chvilu so sebou od strachu sklbnem a rozmyslam whats up

  Páči sa mi

 72. zdravim chcel by som sa opitat ked spim dost casto rozpravam zo sna a ked si to v sne uvedomim a chcem sa prebudit celi sa trasiem v hlave mam ozaj neprijemne pocity trva to len par sekund ale je to ozaj hrozne raz som uz pri takomto niecom zazil aj lucidne snenie ale chcem vediet preco je to take neprijemne ked sa chcem stoho prebrat ak budete niekdo taky mili prosim poradte my

  Páči sa mi

  • Všetko je len tréning, ak si vycestoval tvoje telo vlastne hybernovalo a keď si sa prebral tak bolo treba rozprúdiť krv . Takže z toho tá triaška,vzniká ak je telo podchladené a bráni podchladeniu vibráciou svalov . Treba trošku pomalšie do prebúdzania, alebo sa predtým prikriť teplou dekou .. 🙂 mne ráz ta triaška nechcela prejsť tak som vliezol do vane s teplou vodou a pridával som si horúcu
   vodu pokiaľ som sa necítil dobre hi hi hi 🙂

   Páči sa mi

 73. Hovoril tu niekto niečo o dovolenke?( anjelsky kruzok nad hlavickou usmiaty smajlik)

  No nic idem sa ja dat doporiadku za polhodinku mam ranajky a potom ma cakaju jaccuzi a biolampa takze pridem az poobede alebo vecerom. Oddych si zasluzim a ukludnit nervi pri tichto elementoch hviezdnych co ich tu vkuse hryziem. Uz chapete preco ta biolampa?? DAM SI VYHLADIT TIE VRASKY PO VAS CO MI S VAS NASKAKUJU S NIEKTORICH LUDI 😀 😀 😀 😀

  Páči sa mi

 74. ahojjte… mam na Vas viac otazok zacnem poporiadku… 1.ked som to skusal tak mi uplne horela …doslovne horela ruka .bola uplne horuca…a neboli to len tie pocity ked ti mravce behaju po tele no a ked som skoncil so skusanim projekcie tak sa ochladovala!!! co to bolo?.2.raz v noci som sa snazil pred spanim skusat projekciu no bol som dost unaveny takze z toho vypliva ze aj uvolneni . myslel som na to cely cas … po chvili som skoro zaspal … skoro… a zrazu ma prebrala elektrina na chrbte … akoby nekake zimomriavky… ale dlho som sa tomu nevenoval asi po 5 sekundach som zase zaspal … mam totiz tvrdy spanok.a niekde som cittal ze sa to moze prejavit aj takto ale to az na druhy den po tom .bol to asi taky pocit ked mate zimomriavky ale ne pocelom tele ale len po chrbte….3. cital som ze su tam v astrale aj nejaky ghomovia alebo nejak tak … nejaky demoni ktory ti mozu ublizit ale dat ti aj nejaky dar ked si to zasluzis… co je na tom pravdy??.4.moze sa pretrhnut strieborna snura a zostanes uvezneni v astralnom svete?5.jaaa viem veeela otazok ale rad by som o nich vedel…takze ked sa vlastne dostanem z tela tak potom sa pochybujem po svete kde chcem? taze vidim sucastnost? lebo niektory pisali ze nasich 12..12 minut je tam niekolo dni alebo aj tyzden …. za kazdu odpoved dakujem ´=) pa… a inac ten web je zabity ´=D lepsiu stranku nepoznam

  Páči sa mi

 75. Tak choď na moju 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  4. Ne nemoze, to je asi tak pravdepodobne ako Chris Brown zabije Rihaňu. Hah vážne teraz nie nemôže, nič sa ti nestane anjeli sú furt s tebou.

  3. V astrále je toho dosť, čo si len želáš, démoni, larvy, červi… nom tak démon ti dá dar, a potom sa najbližších 200 rokov od neho nepohneš ani na krok.

  A v astrále môžeš robiť čo chceš na čase nezáleží, môžeš vidieť prítomnosť, minulosť, budúcnosť.. čo len chceš. Vraj je zábava sledovať 360 stupnov pohlad. To je to že vidíš dopredu, dozadu dolava doprava hore aj dole naraz.

  A ak by si mal problem s dakou astralnou entitou vystri ruku a namier lúč svetla. A bude po probléme.

  Páči sa mi

  • ty už si asi cestoval keď vieš tolko toho …. prosim ťa poraď mi ako …. mne furt nejde vyvolať vybracie furt som uvolneny, necitim si ruky, nohy ale vybracie neviem vyvolať

   Páči sa mi

 76. dik za odpoved a este ma napadlo ze ked si uz na vysom stupni astralneho cestovania ci sa mozes aj zhmotnit … tiez som to niekde cital vraj ked si privolas demonov mozu ti ublizit ze napriklad do teba s niecim bodaju a ty sa uhybas a ked sa dokazes zhmotnit a bodne ta tak sa rana objavi na tvojom tele…aaa inak ty to astralne cestovanie ovladas?

  Páči sa mi

 77. aaa co hovoris na to co sa mi stalo v noci ? to s tym chrbtom? keby som nezapal nasledovala by dalsia faza opustanie tela? a prosim na tuto otazku mi odpowedz co sa stane ked mi doslova rupne v bedni a privolam si nejakeho demona len tak … taka mala myslienka … stihnem utiect pred nim do mojho tela a vratit sa do realu ?

  Páči sa mi

 78. http://www.bylinky.wordpress.com je aj v lište napravo 🙂

  Na ten chrbát nechám nech sa vyjadrí Helar

  Hmm to neviem, ale malo by to byť možné, v okultizme sa to učí. A prečo by si chcel furt len volať démonov? No po astrálnom boji sa môžu objaviť poranenia na tele. No ovládam ako ovládam. Ja ovládam jeho časť ktorú nedokážem vysvetliť ako robím. Robili sme nato aj testy a dopadli kladne takže bolo cestovanie potvrdené. Je to zložité a nerád o tom hovorím.
  Ale samozrejme že stihneš, ak ovšem nezavoláš priamo Diabla alebo vysokích ,,kráľovských,, démonov. A neviem prečo by si to robil takže do tela sa dostaneš hneď.

  Páči sa mi

 79. neviem preco by som ich privolaval …ja som prosto taky typ cloveka ze ma to ked to zvladnem … myslim tym astarle cestovaie… urcite napadne a mozno aj hned … urcite mi prejde cez hlavu tota myslienka … a chapem ze o tom nechces hovorit … a mohol by si mi daj tvoje icq cislo ked mas ? keby som nejaku otazku sa cel spytat …´=) lebo sa v tom dost vyznas v tychto veciach … a jedna otazka ze ako dlho ti to len trvalo dokym si tu projekciu zvladol … myslim tym kolko pokusom asi bolo…

  Páči sa mi

  • radko,
   A tu je tá chyba citujem ťa “ja som prosto taky typ cloveka ze ma to ked to zvladnem … myslim tym astarle cestovaie… urcite napadne a mozno aj hned … urcite mi prejde cez hlavu tota myslienka”

   A presne tu je chyba.Hovoríš že ťa to určite napadne a keď si tak povieš stane sa ver mi….
   Musíš si prestať hovoriť takéto veci a bude po probléme :-).

   Páči sa mi

 80. Icq je len pro VIP pre ostatných je email: xbaroquex zavinac gmail.com som na nom cely den.

  Ked veris ze demon nepride, nepride.

  Ako dlho? To bolo okamžité v tú chvíľu ako som to chcel.

  Páči sa mi

 81. Konečne som sa v noci prebral v spánku po tom čo som si uvedomil že na 5 poschodie nevyskočím 😛 pozriem na ruky a zoskočim z budovy.Bdelý v sne, predstavil som si čo chcem a namiesto toho nastala tma kde som rozmýšľal ale spal ešte, a po chvíľke sa prebral..buď som sa prestal sústrediť alebo nemám dosť energie hah uvidíme čo ďalej, kto z koho 😀

  Páči sa mi

 82. Mal by som len take dve otazocky. 1- ked normalne zaspime, spim dajme tomu 8 hodin, a zobudim sa rano bez budika, nic ma nezobudilo – ziaden zvuk a pod, preco sa vlastne zobudim? Co donuti astralneho cestovatela(vtedy mna) sa vratit do tela, a ako spozna kedy je telo oddychnute? 2- Ked vecer by som isiel astralne cestovat, uvidel by som tam aj ostatnych ludi co akurat spia, ako stralne cestuju, alebo ich neuvidim a uvidim len tych co zamerne astralne cestuju? Preco? Dakujem za objasnenie

  Páči sa mi

 83. Raz sa mi stalo to ze som spal a zrazu som akoby vstal, presiel som asi dva metre lebo som chhcel zasvietit svetlo a potom ako som vlastne akoby stlacil vypinac som sa zobudil… je mozne ze sa jedna o AP?? proste som spal a zrazu sa mi zdalo ze som vstal a presiel som sa ale pritom som stale spal a potom sa zobudil, bol som brutalne zmateny z tej situacie

  Páči sa mi

  • ja som par krat zažil to iste ale nenapadlo ma že by to mohloo byť OOBE … hmm zaujmave dufam že sa mi to podari ešte dakedy zažiť nečakane 🙂

   Páči sa mi

 84. Helar
  Ahoj ja by som sa chcel spytat …astralne telo zavysi od energie eterickej auri lebo ja si ju vidim a mam pocit akoby sluzila na kazdodennu cinnost duchovneho tela tak ako zivyny z jedla sluzia na udrzanie fyzickeho tela..Ako to teda vlastne je??? Dakujem

  Páči sa mi

 85. cawte, mám otázočku, čo treba robiť pred AC ? ako sa nato pripraviť?? alebo to funguje ocikedy, napr. dopozeram film, som unavený lahnem a skúšam ?
  // a ešte jedna otázka, včera som trochu skúšal, aj sa darilo citil som vybrácie, ale stale som bol velmi “živi nechcelo sa mi spať” skúšal som das 10 min, potom som sa prevratil na bok a snažil som sa zaspať, keď už som bol unavený povedal som si že to skúsim teraz, ale nechcelo sa mi. tak som zaspal. Kedy to skúšať ked je človek unavený?: alebo hned ked si lahne do postele. ? xD cawte.

  Páči sa mi

 86. mne sa to skoro na prvy krat podarilo … potom som to ksusal este vela krat – maly uspech nevysiel som aj ked som sa tym trenoval dostatocne .. podarilo sa mi to tri krat dva kart sam ..a raz som bol v nemocnici asi pred 2 mesiacmi na infuziach -10 dnova liecba .Reku si idem astralne pocestovat asi 30 minut mi to trvalo a uz som skoro som normalne spat a zobudil som sa na to ako sa vznasam… inak astralna projekcia je neico uzasne..tak tiez telekineza pyrokineza a levitacia ..vsetkemu sa ucim…

  Páči sa mi

 87. zaaavidiim 😀 ja trenujem AC, citim velky pud, zosilujem ho a..a..a. nic!! Ja si to predstavujem ako ked idete na horskej drahe hore alebo dole uplnou rychlostou, pomaha mi to ale este stale nic. Telekineza ja zaludna, pohut kolieskom neje az take tazke, ale normalnu vec, napriklad stupel od flase je uz tazsie. Vela stastia a nech kazdym dnom si blizsie k tvojmu cielu.

  Páči sa mi

 88. chcem sa spytat da sa v astralnej projekcii dostat na uroven nie dusevneho oddelenia ale presunutia celeho tela inam?… bo s astralnou viem svoju dusu preniest k ludom ktorych poznam ale chcem do dosiahnut vyssie da sa to?

  Páči sa mi

 89. Myslis teleportaciu. Musis mat energiu jak slak, nahromadit vibracie a urcite sa to da. Ti najvacsi majstri o ktorich ani nevieme urcite dokazali aj ovela vascie veci. Clovek je neobmedzeny – teda ako len na hmotnej rovine dokaze roit len to co povoluju jej zakonitosti – takze clovek by nedokazal zobrat dve hmotne veci a zliat ich do seba – vlozit ich do seba – lebo to nepovoluje hmotna rovina…..ale take chodenie po vode to v pohode povoluje.

  Páči sa mi

  • mas pravdu ale clovek dokaze len to co mu mysel povoli ovladni mysel ovladnes telo to je moje moto. podla numerologie som cisar mam sklony k schizofremii ale zasa mam aj male mnozstvo bioenrgie ale stym problem uz nemam viem si ju regenerovat a hybat snou. ked meditujem tak skvor nez presuniem sa do astralnej roviny inym sposobom ako sa tu opisuje tak presuvam vnutornu energiu z jednej casti tela do dalsej. a verim teda skvor viem ze ak dosiahnem vyssiu urovne cize teleportaciu dokazem pomoct blyzkym ludom. a to je moj ciel

   Páči sa mi

 90. Chcela by som sa opytat ci sa moje astralne telo dokaze odpojit od fyzickeho,ked mam na tele piercing ale je to inplantat pod kozou a neda sa vybrat.Dakujem za odpoved

  Páči sa mi

 91. ahoooj,mam 16 rokov,a asi tak pred rokom sa mi stala jedna vec,ktoru si neviem vzsvetlit.normalne som sa ucila ako kaydz den do skolz na druhz den,v tom ma babina yavolala do kuchzne abz som prisla.ako som tak vstala otocila som sa}uy som stala pri posteli|a vtom som ybadala seba.ked som sa poyrela sruhz krat uy som sa nevidela.len som si pomzslela co mi je.niekto mi hovori ye to moye ynamenat ze som videla ako sa snayim do skolz ucit a to prinesie dobre vzsledkz,ale to si nemzslim lebo ak sa daco deje,tak vjem ako to dopadne alebo ak je dakto smutnz tak mu poviem nech sa nestresuje,…a ye to dobre dopadne,a ten clovek je kludnz aj ked sa stane yle.a posledna otayocka.neviem co mam robit .mavam strasne snz o tom ye idem vztaho a yaseknem sa a nemoyem vzstupit.ray sa mi dokonca aj snivalo ye som padala a citila som tu silu okolo mna ked pada vytah,najhorsie je na tom,ze teray nam maju opravovat vytah na presne taki o akom sa mi sniava.prosim poradte mi mam sa mu radsej vyhybat alebo to mam prekonat,rodina mi hovori ye mam asi strach fobiu,ale neviemPROSIM POMOYTE MI.dakujem

  Páči sa mi

  • Ake sympaticke 😛 Prehodena klavesnica z EN do SK. Spoliehaj na seba a rob to co citis spravne a pri com ta hreje srdce. Pokial nebyvas na 5-11 poschodi+ , tak mozes ist aj pesky. Pohyb je pre telo dobry 😀

   Páči sa mi

  • Ahoj Janka vyzerá to tak, že vieš mimovoľne astrálne vycestovať 😀 , horšie je to s tým strachom, ten ťa vracia do tela naspäť. Aj ten sen z výťahom je tiež vlastne cestovanie, ale tvoja myseľ ten pocit, premení na skúsenosť s výťahom ,niekto hovorí, že som vypadol z tela hi hi hi 😀 gratulujem… 😛

   Páči sa mi

   • aha,a je to mozne to astral.cestovanie aj bez toho aby som o tom vedela?:)lebo vacsniu tu pisu ze nevedia ako na to.ale teraz sa mi to uz nestava:(a neviem co robit alebo co, aby sa to stalo este raz.lebo teraz uz vjem o co ide,

    Páči sa mi

 92. Čavko. Mam par otázok. Je astralna projekcia skutočna? Myslím tym že keď sa oddelím od fizyckého tela, vnimam okolie také ako si ho pametám alebo také aké je realne v reálnom čase. Prosím nepiste mi co si myslite ale ci ste to overovali. Dajú sa v astrále hladať stratené veci? Pocul som o chlapíkovi ktorý vdaka projekcii vedel vopred aku otázku si vytiahne na maturite. Da sa to?

  Páči sa mi

 93. Ahojte,

  o astralnom cestovani som pocul uz davnejsie, ale zacal som sa mu venovat len pred par dnami. Nasiel som zopar webov vratane toho Vasho a hladal navody ako sa dostat do “inej dimenzie”.
  Vcera v noci som sa to rozhodol vyskusat naplno. Lahol som si na chrbat a uplne som sa uvolnil. Citil som ako moje telo otazilo, ale nic viac. Celkom ma to unavilo a tak som sa otocil na pravy bok. Po par minutach to prislo…
  Celym mojim telom preslo nieco studene a citil som vibracie v celom tele. Ten pocit som uz zazil viackrat ked som isiel spat ale nie v takom rozsahu. Uvedomil som si, ze je to “ten moment” na ktory som cakal, ale zaroven som sa toho zlakol a vydrzal v nom asi 5-10 sekund. Mozete povedat co robit ked som v “onom stadiu” ? Dakujem a zelam vela prijemnych zazitkov…

  Páči sa mi

  • zohriať telo..lebo si bol zrejme po astrálnom cestovaní, vtedy telo vibruje aby sa zohrialo ako po hybernovaní 😀 niekedy si človek nepamätá, kde bol …treba cvičiť 😀

   Páči sa mi

 94. Čikitet: Diky moc. Venujem sa tomu len tri dni a som si vedomy, ze niektori ludia sa na to pripravuju roky… Chce to len cas. Ale uz teraz som z toho nadseny.

  Páči sa mi

 95. Chcem sa opytať ak si vytvaram tie body tak mam zatvorene abo mam mať otvorene oči? …… a furt nechapem ktory bod mam otočoť o 90°? môže mi niekto poradiť?

  Páči sa mi

  • Každý väčšinou pozerá očami, keď ich zaviera dolu. Ak sa sústreďuješ tak máš oči otvorené ,ale ak ležíš, oči si zatvor a pozeraj smerom tak trochu za hlavu , alebo na strop nad hlavou ale viečka zatvorené 😀 a čo sa týka vibrácii
   skús HEMISYNC hudbu, alebo nejaké iné meditačné cvičenie 😀 hlavne sa treba zbaviť myšlienok ..odpustiť si 😀

   Páči sa mi

 96. ahoj,mam taky problem,alebo neviem ci to problemom nazvat,je ich totiz viac a rada by som aby som konecna dostala odpoved na tie otazky:)uz viac krat sa mi stalo ze ak pozeram daky film alebo video,a napriklad tam niekomu ublizia,tak citim to akoby s nim(je to dost blaznive)napriklad ked niekoho bodnu tak je to ako naozaj,a neviem ci sa mam bat alebo sa to da dako ovladat.2 problem:zda sa mi alebo aspon mam taky pocit ze sa viem niekedy vcitit do druhych ludi ale doslova,pomyslim na to akoby ten druhy konal.a on o par sekund spravi to som si myslela,3:alebo jedno dievca tu raz pisalo ze sa videlo na posteli ako sa uci a ked sa otocilo nebola uz tam,napisali ste jej ze to moze byt astralna proj,a ja mam podobny pripad:)tiez sa mi to stalo,a tiez sa mi dost casto snivaju sny kde ma niekto nahana a chce my ublizizit,alebo mi uz ublizil.su to dost strasidelne sny,ale moze to byt spojdene aj s podvedomym,napriklad ked sa pozera pred spankom daky film?a posledna otazocka:)je vlastne atr.pr.realna,pretoze som pozerala mnoho www stranok a vsade pisu inak,ale aj tak si myslim ze daco pravdy na tom je:)
  dakujem dovidenia:)

  Páči sa mi

 97. Kdesi som citala tento pribeh: Jednej zene sa v poslednej dobe opakoval sen, ze ju nahanala obrovska gorila. Vzdy sa zobudila plna strachu. Potom sa stalo, ze ked ju nahanala, nestihla utiect ani sa skryt a gorila ju dohonila. Zena sa otocila na gorilu a hovori:
  -A teraz co?
  Gorila na to:
  -Ja neviem. je to tvoj sen.
  😀 😀 😀

  Páči sa mi

  • Som presne to.. čo chcete aby som bol ..takúto odpoveď dostal od …boha môj syn 😀 vždy vám splním vaše túžby…len si musíte dať pozor, na to po čom túžite hi hi hi 😀

   Páči sa mi

   • Mala som krásny sen. Lietala som s jednou bytosťou, ktorá ma zachránila z nejakej oslavy ( na ktorej som vôbec nechcela byť). Lietali sme bez krídel len tak, kým som si neuvedomila, že však ja predsa lietať neviem. V tom momente som klesala k zemi až sme pristáli. Po pristátí sme sa prechádzali po lúke, lese, a ropzrávali sa. pamätám si z toho rozhovoru veľmi málo, ale to málo je dosť podstatné. Tá bytosť mi povedala, že dokážeme robiť čo chceme, pokiaľ veríme, že to naozaj dokážeme. Len strach nás ťahá nadol. Bol to neskutočný sen. Zopakoval sa mi v krátkom časovm období ešte niekoľkorát aj keď dej bol iný, pointa bola stále rovnaká. Láska a viera nás posúvajú dopredu a dávajú nám krídla, strach nám nedovoľuje lietať.
    V poslednej dobe často v snoch lietam, ale nie je to astrálne cestovanie.

    Páči sa mi

   • pre tetu Čiki :)))
    …prídeš mi veľmi sčítaný a zároveň “nezahtený” prijatými informáciami, tak ako väčšina diskutujúcich, preto sa ťa chcem opýtať, či po svojích potulkách zaujímavých stránok si nenarazil na “pocity” :))) niečo v zmysle, neuvedomelého a trvalého blokovania, alebo nemožnosti preciťovať všetky zlé pocity a cítiť iba dobré, až do stavu blaženosti :)))

    Páči sa mi

   • minne, slniečko, ja som si to prečítala, pa rusky, tvoja reakcia bola skvelá, a nebud zbytočne skromný, nesvedčí ti to 😛 😀 😀 😛

    Páči sa mi

   • rozalka
    keď si lietala ..nemala si taký zvláštny pocit energetickej vibrácie okolo
    žalúdka a tak menej roztiahnuté ruky s dlaňami smerom dolu 😀 ..

    Páči sa mi

   • asmoniel
    snažím sa všetko vyvažovať …lebo stredná cesta je tá najlepšia cesta
    každý extrém buď páli alebo je studený až mrzne …. 😀 lebo svet nie je stvorený pre bolesť ale pre radosť zo života ..ostatné si svojím konaním spôsobujeme sami… lebo vždy dostávame čo očakávame..či dobré alebo zlé ..vesmír podlieha zákonom a tie nepustia ..nehľadajte čo nie je zo zákona a brána sa otvorí do široka ale chodník je úzky a strmý .. 😀 a preto, že ste tvorcami, a myšlienky tvoria ,tak preto sa vraví že aj myšlienkou zhrešil ..lebo si vytvoril na čo myslel a asi to nebolo to, čo mu vyhovovalo …a sme tu preto, že sa učíme myslieť a mať slobodnú vôľu a pritom si neubližovať … a boh vás trestať nebude, nie je to biblické ale je to jediná pravda..lebo láska netrestá
    😀 tá prežíva všetko s vami, je vo vás … cíti vaše bolesti, strasti a aj radosti … a neovplyvňuje vašu slobodnú vôľu ..len trpezlivo čaká čo vytvoríte hi hi 😀 a máte úžasný výber 😀

    Páči sa mi

   • čiky, ako vždy svätá pravda 😀 len mi sami si riadime svoj život

    v poslednej dobe sa stretávam s názorom od iných, Pán Boh ma skúša: 😯 vždy mám takéto oči, pretože nerozumiem tomu, prečo by to boh robil? 😛 veď nám dal najväčší dar Lásku a Slobodnú Vôľu aby sme si utvorili a pretvorili čokoľvek chceme ….. hi hi hi 😀 😀 😀 tak aké skúšky 😀
    najkrajšie na tomto je, že v tejto vysokej škole života, sa za skúšku nedáva známka a predsa nám občas naša Slobodná Vôľa nachystá pocit, že stojíme pred profesorom, spotení bez jedinej suchej nitky na tele 😀 😀 😀
    ešte že existujú dobré prášky na pranie 😀 😀 😀 😛

    Páči sa mi

   • Čiki,

    … a boh vás trestať nebude, nie je to biblické ale je to jediná pravda..lebo láska netrestá … AMEN 😛

    Hmmm, slobodne voliť 😀 s ľahkosťou sa deliť i spájať 😉 a hlavne s radosťou tvoriť a žiť v Láske 🙂

    Páči sa mi

   • teta čiki,
    ďakujem 🙂 potreboval som si byť aspoň trocha “istý”, že odpoveď nie je zaznamenaná v tomto svete 🙂

    Minne,
    :)) menší pokus o objasnenie :))) pocity? prežívame ich, striedajú sa, sú dobré a aj zlé a občas nás aj niektoré prekvapia :)) tak ako mňa prekvapilo a stále prekvapuje, že dokážem cítiť IBA šesť pocitov: radosť, šťastie, spokojnosť, lásku (konkrétne všelásku), blaženosť a súcit :))) nič iné a je to tuším už niečo cez 125 deň :)) pokusy o privolanie nejakého iného pocitu, byť len smútku je doslova “nemožné” a to som vyskúšal, čo len na rozum prišlo :)))) a niekedy naozaj chcem, chýba mi to, zvyk je zvyk, ale teraz sa musím učiť žiť s týmto novým stavom :)))) vnútrom to cítim, ako “neuvedomelý blok” jednoducho viem, že teraz by som sa “mal” cítiť zle …ale? necítim a nastáva stav rovnováhy (bez pocitu), čo beriem, ako “najhorší” stav, ktorý mám :)))))

    Páči sa mi

   • Čiki, ja si to už nepamätám, bola som taká šťastná že letím. Len tak pre radosť. Ale ten tvoj druhý komentár mi je akýsi povedomý. Akoby som ho už kdesi…. 😀

    Páči sa mi

  • no pokiaľ nespievaš, rascvetali jabloni i gruši, papli tumany nad rekoj, vychadila na bereg kaťuša na vysokyj na berek krutoj…. 😀 to som spievala na ruštine, 😀 na strednej učiteľka originál ruska z moskvy, nejako som jej slzičky vždy vohnala do očí a sebe jednotku do triednickej 😛 😀 😀

   Páči sa mi

   • no zhodou okolností, toto mi šlo dobre. mám hlas na ľudovky, xi, ale ked skúsim zaspievať niečo iné, tak mi to syn ohodnotí, ” že ty vole, mamina už zasa mačky škrtí” 😀

    zlatko, kedykoľvek, ale na vlastné riziko…. 😀

    Páči sa mi

 98. asmoniel,
  si zrejme mladý, ak to tak dobre zvládaš. Len treba dávať pozor, aby si v sebe vedome alebo podvedome nepotlačal určité pocity, aby nevznikali vo vnútri skryté bloky. Myslím to tak, že ak príde smútok, tak ho treba naplno precítiť a nie ho niekde zatlačiť do vnútra a prekryť napríklad smiechom …

  Páči sa mi

 99. Minne,
  🙂 áno, asmoniel je mladý, má iba 35, ale cítim sa na 17 🙂 mám skúsenosti s potláčaním pocitov a pravdupovediac, nikdy sa mi ich nepodarilo potlačiť 🙂 keď ma navštívil pocit samoty, nepomoho nič a musel som “vydržať” až do konca 🙂 toto je však niečo úplne iné …neželal som si to, ani som za tým nešiel, pretože som o niečom takom nikdy v živote nepočul ani nečítal, preto som sa pýtal, či o takomto “dare” niekto nenašiel nejaký záznam 🙂 neviem to zrozumiteľnejšie podať, pretože sa to docela ťažko vysvetluje a ako som zistil aj chápe 🙂

  Páči sa mi

  • asmoniel, nie presne viem o čom hovoríš… jednoducho si ako baterka duracel, si živá energia, ktorá je všade prítomná a tú všelásku čo cítiš… hm, presne toto cítim i ja… jednoducho nedokážem sa na nič a na nikoho hnevať, nech by aj urobil čokoľvek… 😀
   malinký rozdiel medzi nami 😀 ja si toto chcem ponechať:-D
   a neboj stav smútku ti dôjde, 😛 zrazí ťa na kolená ale ďakuj zaň, nebude trvať dlho.. 😀 ale bude rovnako intenzívny ako toto čo zažívaš teraz 😀

   normálne sa teším, že nie som sama taká “švihnutá” 😀

   Páči sa mi

   • milá lilah,
    🙂 pocit smútku, samoty, trpkosti, rôzne stavy depresie, strachu a mnoho ďaľších už necítim a niečo mi vraví, že už nikdy nebudem 🙂 možno je to choré 🙂 ale dá sa to brať aj naopak 🙂 čo keď je choré mať tieto zlé pocity 🙂 všelásku ja cítim trocha ináč 🙂 milujem všetko rovnakou láskou 🙂 či už je to mama, strom, kameň, slnko, dopravná značka 🙂 ale neposielajte ma liečiť sa 🙂 hnevať sa dokážem 🙂 ale príde mi to smiešne 🙂 pretože aj keď sa hnevám, alebo som nervózny, stále som pocitovo úplne v pohodičke a šťastný ako blcha, aj keď nemám z čoho byť a to ma ešte trocha viac vytočí 🙂

    Páči sa mi

  • asmoniel,
   tento stav si vychutnávaj, máš niečo urobiť. A keď dokončíš určité dielo, tvoje pocity budú späť, aj ten hnev. No budeš si to uvedomovať a bude to iba na tebe ako na určitú situáciu zareaguješ, je pravda, že svoj pohľad na svet zmeníš. Tomu hovorím rovnováha alebo od duality k jednote. Ja som dielo už dokončila, momentálne mám čakať na výsledky. Asi je to tvoj čas, určite si na to určité dielo pripravený. Neviem čo to je, ale pochopíš to sám po čase. To čo cítiš teraz, ale aj iný, je výsledkom diela niekoho. Preto hovorím, že sme ako častice, ktoré tvoria náš svet a vesmír. Anjeli a iní duchovní sprievodcovia sú energie, ktoré tieto častice dávajú do pohybu v správny čas na správne miesto. 🙂

   Páči sa mi

 100. Minne,
  viem 🙂 začal sa presne na moju 35ku, čo je 8 a toto číslo mám aj osudové, presne aj na Tigra 🙂 v ktorom som tiež narodený 🙂 a začalo to 17teho 🙂

  Páči sa mi

  • amoniel, sorry, nemám 18,5 ale 18 – násť.. toto je ale fakt zaujímavé, to o sebe píšeš či o mne… kto mne zná, tak ví… muy interesante.. 😀 😀 😀

   Páči sa mi

   • milá lilah,
    neviem o kom píšem 🙂 ale prvotné úmysly boli začať písať o sebe 🙂 teda nie o sebe konkrétne, ale o vlastných pocitoch 🙂 ale keď už ty si ja a ja som ty 🙂 tak máš určite aj ďalšie “dary” tak ako ja 🙂 tento popisovaný je iba jeden z ôsmych, ktoré som obdržal 🙂

    Páči sa mi

   • asmoniel 😀 musím si dať pozor, lebo som ti predtým “sprznila” meno 😀 aj keď amoniel sa mi páči viac 😀 😀 😀

    jo, mám tých darov viac. 😛 😀 viem o nich aj keď som si ich pripustiť nechcela 😀
    ľudia sa boja neznámeho a nepoznaného a ja úbohé “šteniatko” som na tom nebola inak 😀 😀 😀

    Páči sa mi

  • Čikitet,
   ďakujem za odpoveď 🙂 …nevieš aj náhodou “význam” takýchto darov? …je ich trocha viac a po zvážení všetkých alternatív sa hodia na rôzne cesty, ale žiadna ma nijako zvlášť neoslovila a tak sa nachádzam v stave “čakania” …len je to trocha únavné 🙂 aj keď som zvyknutý nič nerobiť, ale toto už je naozaj mrhaním energie 🙂

   Páči sa mi

   • hmm, asmoniel 🙂

    to sedí, lebo darov Ducha svätého je 7 základných a ich rozvíjaním sa odkrývajú závoje aj z tých špeciálne darovaných konkrétnemu jednotlivcovi 😉

    tak teda nech sa tvoja energia už čoskoro úspešne nasmeruje tam, kde ťa cesta srdca povedie …

    Páči sa mi

   • je to jednoduché 😀 … dobré pocity neklamú ..predpokladáme že máš nejaký cieľ… ideš z mesta A do mesta B…
    lebo náš život je vlastne cesta … tá cesta je túžba … nastúpiš a ideš do mesta B ale zrazu sa autobus otočí a ak cestu poznáš tak začneš mať zlý pocit, že ten autobus buď zablúdil, alebo si nasadol do špatného autobusu alebo… alebo… 😀 hi hi hi a nikdy do mesta B neprídeš …ale ak máš pocity dobré, to znamená že cesta je správna aj autobus ide dobrým smerom a cieľ je už blízo ..no a ak do cieľa prídeš tak vznikne nová túžba a zas nastupuješ ďalšiu cestu 😀

    Páči sa mi

 101. mám jednu otázku, pls pomôže niekto? ..takže: bežne sa mi v noci, resp. nadránom ( neviem to presne, všetko je také svetlé) stáva že ležím, mám zavreté oči, ale vidím. uvedomujem si, že oči mám zavreté, ale predsa dokážem otáčať hlavou a pozerať sa na ruky, izbu a tak ďalej. mám počas toho plné vedomie. ešte si niekedy počas toho poviem: ” zas tie divné sny ” . ale keď som si začal vyhľadávať veci o AC zaujalo ma to. minule v noci som sa azčal celý triasť, počul som niečo ako svišťanie vetra a v hlave som mal pocit ako keby som bol na kolotoči, ako keby sa mi svet otočil. má to niečo do činenia s AC? aalebo si to len namýšľam? ..skúšal som tú metódu s hojdačkou. vypustiť všetko z mysle a myslieť iba nato ako a hojdám. pomaly a potom rýchljšia rýchljšie. pociťujem vibrácie, v oblasti brucha cítim ako keby ma nadnášalo a na temene hlavy, ako keby som sa dral von z tela. lenže to nejde.. stále to po chvíli prestane. čo s tým robiť?

  Páči sa mi

 102. hmm … mozem sa nieco spytat? … konkretne teba Cikitet…. ty pravidelne cestujes vsak ? … mam toho vela vela precitaneho o ezoterike o astralnom cestovani a tak dalej … prosto mam hlavu nabitu informaciami … niekde som cital ze jeden clovek skusal vytiahnut pri ac svojho kamarata z tela … skusal si to aj ty ? …

  Páči sa mi

  • Nie 😀 Každý astrálne cestuje..pri hlbokom spánku..len to zabudne, kde sa túlal :D..celý vesmír sú vibrácie..a toto je stav našej mysle, keď sa telo a myseľ dostávajú do stavu bdenia
   čiže tam nepozná čas… čiže niet pohybu v myslení a vtedy naše vnímanie je akési pokojné,všetko stráca na význame,človek sa stáva slobodným a veľmi chápajúcim život, akosi inak 😀
   Začne vnímať spoločné vedomie ale aj jednotu všetkého ..pochopí, že všetko si tvoríme na základe poriadku zákona a neznalosť toho zákona spôsobuje zmätok a bolesť “strach” a jeho znalosť a poriadok spôsobuje, radosť, šťastie, lásku 😀 ..všetko tvorí naša myseľ…a ovládnuť myseľ znamená stať sa mágom 😀 preto hľadaj v sebe 😕 hm svetlo poznania je v nás samotných 😀

   Páči sa mi

 103. No ja to poviem takto, pokial si s niekym neviete vymenit telo, tak cestujete len hlbsie do svojej mysle.

  Skutocne cestovanie mimo telo, zaroven znamena, ze si viete vymenit telo s niekym inym, plne sa do neho integrovat, ziskat pristup ku vsetkemu co ten druhy zazil, vsetko co povedal, vsetko co si myslel, vsetko co spravil.

  Otazka je, dokazali by ste dat pristup niekomu inemu, k svojmu telu, bez akehokolvek strachu ? Bez strachu, ze bude o vas vediet absolutne vsetko ?

  Páči sa mi

 104. Ako to myslis,Wind Blows,vymenit telo? Znamena to,ze to telo aj ovladam,teda fyzicky,mozem sa v nom pohybovat,jest,pit a vsetko ostatne, alebo len myslienkovo sa na druheho napojis ?To by znamenalo, ze si sa dostal do 5-teho rozmeru,teda rozmer chapania,kedy chapes vsetky suvislosti a priciny problemov a chorob. Nemozes ale to telo pouzivat.
  Vsetci astralne cestuju,chtiac,nechtiac.
  A samozrejme,najprv musis tomu druhemu dovolit,aby sa na teba “pozrel”,alebo ta liecil,inac by porusil slobodnu volu toho cloveka a to uz povazujem za ciernu magiu.

  Páči sa mi

 105. Debora:

  ” Ako to myslis,Wind Blows,vymenit telo? Znamena to,ze to telo aj ovladam,teda fyzicky,mozem sa v nom pohybovat,jest,pit a vsetko ostatne ”

  Ano.

  ” ..alebo len myslienkovo sa na druheho napojis ? ”

  Nie

  ” To by znamenalo, ze si sa dostal do 5-teho rozmeru,teda rozmer chapania,kedy chapes vsetky suvislosti a priciny problemov a chorob. ”

  To s 5-tym rozmerom je nezmysel, never vsetkemu co citas, to s chorobami, pricinami problemov, v tom mas pravdu.

  ” Vsetci astralne cestuju,chtiac,nechtiac.”

  Je ich tak malo za sa daju velmi lahko spocitat, vsetci ostatni cestuju len vo svojej mysli, ale nie skutocne.

  “A samozrejme,najprv musis tomu druhemu dovolit,aby sa na teba “pozrel”,alebo ta liecil,inac by porusil slobodnu volu toho cloveka a to uz povazujem za ciernu magiu.”

  Dovolit mu mozes, ale aby ziskal pristup k tvojmu telu, nie aby sa pozrel. To pozretie to je len nejaka predstava ze co by to malo znamenat alebo mohlo z tvojho uhla pohladu.
  Cierna magia ? 🙂 lol

  Cikitet:

  “ako zistíš, že si pri tele niekoho iného?”

  Ak sa vies odpojit od svojho tela, vies kto si, kto su bytosti okolo teba, a nemozes byt pri tele niekoho, ale v tele niekoho.

  ” ako vyzerá niekto z astrálneho pohľadu na telo? ”

  Nic z toho, co poznas svojimi ocami, usami, dotykom.

  “ako sa dá liečiť telo z astrálu ?”

  Prejdes bunku po bunke a das z nej prec co tam nepatri, to ci to vies rozlisit , ano, to ci to vies spravit naraz, ano. Vsetko su to konstrukty, systemy ktore spolu kooperuju, na kazdy sa vies pozriet , ako funguje, ako pracuje, s cim suvisi a preco.

  Páči sa mi

  • dík 😀

   ako vnímaš potom to, čo by si mal opraviť
   vo vlastnom tele alebo v inom tele? A ako prechádzaš bunku po bunke? 😀
   V astrále tiež neviem čo sú to oči, uši, ruky
   vnímam len “existenciu”…to rozum nevie opísať 😀 Ale ak vidím udalosti v čase? A potom vidím ich naplnenie?..tiež výplod mysle? Ako to vysvetliť ? 😀

   Páči sa mi

 106. Chcel by som sa spitať za aku dobu pociťujete nejake tie vybracie alebo už aj oddelenie? …. nemyslim čas že ako dlho ste trenovali ale ak už ležite

  Páči sa mi

 107. neviem či tu o tom niekto pisal,nechce sa mi všetko čitať no ked chcem astralne cestovať to si musim okolie a seba predstaviť alebo jak? 🙂 mam si predstavovať alebo to nejako citim?

  Páči sa mi

 108. Dobry den,chcm sa lenpodelti a pozistovat daco o:cca asi pred 2-3 rokmi sa mi stalo ze som saucila,a taksom sasustredila,ze ked somvstala otocila sa ak som ydela samu seba,ale asilenasekudu dve,moze to byt daco s opustenim tela,pretoze pri uceni som citila ze som uplne ako sa hoorizazraa do toho,a toto sa mi eraz zasa zacinastavat uz aj v skole.teraz mam17 rokov.vedeli by ste mi tovysvetlit pretoze akto poviem niekomu z nasich tak mi neveria,a este som si vsimla jednu ec,v poslednej dobe sa mi stavaze sa mi podari predpovedat buducnost.ale nie presne.moze sa oo setko objavovat v urcitychintervaloch ako napr.u mnapo3 rokoch?ale asi najhorsie je to ze neiem ci to nieje cudne,aleak pozeram neaky film a niekoho zabiju alebo mu ublizia citim to s im,a toma prekvapuje ale zaroven sa toho obavam.nie lenze by mi chodilmraz po chrbte ale je to take cudne cele.v poslednej dobe sa mi snivaju aj sny o skrteni,biti atd.patria medzi AP aj sny?asi sa zdam cudny clovek ale jaza to ne mozem,toto vsetko sazacalo asi ked som amala6 rokov,spadla som z bycikla a videla som samu seba akoma preberaju,vznasala somsa apozerala sa ako sa dalej vozim,a pritom, som bola uplne mimo v bezvedomi teda.prosim trapi ma zeneviem co sa so mnou deje.prosim vedelibyste mi poradit,alebo aspon popisat o oc ide?dakujem ahojte

  Páči sa mi

   • Ahoj Janka zažívaš astrálnu projekciu 😀 je to celkom prirodzené..sú to také udičky 😀 má ich každý, ale niekto sa proste tomu ďalej nevenuje
    a nerozvíja to ďalej ..skús si o tom naštudovať viac ..výmena tela a podobné veci sú možné, ale nie sú podmienkou, ani potvrdením astrálneho cestovania ..hoci aj to som už absolvoval 😀

    Páči sa mi

 109. Dobry deň mám možno trochu divnu otázku ale dosť ma to zaujíma : počíta sa pri astrálnej projekcii aj s neakými ´´pomocnými látkami´´ ?? alebo je to čisto len o hlave ?

  Páči sa mi

  • astrálnemu cestovaniu sa hovorilo šamanské putovanie, a pokiaľ viem z prastarých spisov ..sú rôzne cesty ..Indiáni používali rôzne bylinky na vyčistenie organizmu….Budha nejedol, nepil ….až askézou dosiahol osvietenie, a až potom pochopil, že nič z toho nemusel 😀 že utrpenie je v našej mysli… Treba pochopiť zákon Kybalionu a cesty sa zrovnajú 😀
   Pochopiť, že život nie je zajtra…ani včera
   ale teraz… a ciele,túžby sú na to, aby sme sa naučili tvoriť a zdokonalovať sa. Ale nedá sa vysvetliť to čo zažijete..ak to iný nezažije 😀
   Otázka je taká, ak to spravíme umelo, aké budú
   potom ďalšie kroky k zdokonaľovaniu sa? Všetko podlieha vývoju..ale umelé zaniká priskoro v čase a v nepochopení zažitého 😀 Cesta je síce ľahká,ale pokrok žiadny..ba opačný ..drží človeka v temnote 😀

   Páči sa mi

 110. Janka,keď si spadla z bycikla a zostala si v bezvedomí zažila si spontánnu astrálnu projekciu,ktorá nie je závislá na vôli človeka,vyskytuje sa pri náhlych šokových prípadoch, ktorými sú najmä operácie,ťažké úrazy..atď.Je malá pravdepodobnosť,že by si zažívala samovoľnú astrálnu projekciu pri plnom vedomí.A ako napísal Wind Blows takých čo skutočne cestujú v astrále je veľmi málo.
  A filmy s takou tematikou ako sú vraždy a od. nepozeraj.Tak ako ten kto tento film stvoril,tak aj ty preberáš na seba časť zápornej karmy tohoto filmu.Sú o tomto napísané veľmi dobré,ale zároveň aj veľmi ťažké knihy nielen na čítanie,ale hlavne na chápanie.Si ešte veľmi mladá .Ak by si mala na
  ďalej s tým problémy skús sem napísať,viem ti poradiť.

  Páči sa mi

 111. dobry den:)mam otazocku ked je v clovek vo faze tzv.vybrovania,ako sa to prejavuje?moze sa triast telo,ale asi po troch na dychoch?jedno dievca tu pisalo tusim sa volala janka,to o tom bycikli,tomu verim aj viem vysvetlenie,ale kamoska ju pozna a su kamosky a docela dobre,a vravela mi ze ked bola Janka s nou vonku ze z nicoho nic ostala stat,a ze sa nehybala,proste ako keby stuhla,a ze sa jej pytali co sa deje a vobec nerozpravala a ani nic…potom cca asi po 20 sek.sa akoze zevraj vratila k sebe,a pokracovala normalne v reci co rozpravala pred tym,ale potom si spomenula,a vedela preco na nu tak vsetci pozeraju,zevraj sa jej pytali kde bola alebo co jej bolo,a ze povedala ze nic,ze si len odskocila domov:)kuknut co je nove:)a teraz neviem ci je to fakt realne abo nie,ale kamosi si z nej robia srandu.ja na taketo veci verim je mozne ze sa fakt astral.premiestnila?dakujem,a prosim odpiste mi chcem vysvetlenie teda ak to vobec ma vysvetlenie,pretoze nerada by som sa ejj smialal v niecom co moze byt pravda.dakujem

  Páči sa mi

 112. Až poprečítaní týchto riadkov mám konečne pocit, že to čo som zažil nebol výplod mojej fantázie a ani sen prvý krát som zažil tento pocit keď som mal asi 20 rokov strašnš ma to vydesilo lebo som mal pocit že sa odtiaľ už nikdy nevrátim bol som ako keby paralizovaný ,neviem prečo ale začalo to tým brnenim potom tlakom na hrudníku a zvukom pripomínajúcim mi šum lístia vo vetre ale asi tak 10x znásobený a ja akoby som sa prepadol dolu do postele ,no to tole ostalo vlasne moje telo, a potom to prišlo niečo ma strašnou silou ťahalo preč akoby moje nohy boli v izbe a ja niekde na 1000 000 km daleko vnímal som dialku aj prítomnosť v izbe ,mal som pocit že sa už nevrátim , ale neviem ako s mi to podarilo. Bol som z toho dosť vystrašný, ale zároveň ten pocit voľnosti bol neopísateľný. Stalo sa to ešte párkrát + – 15 krát ale žiadna sila ma už nikam neťahala a vždy keď som začul šumenie lístia vedel som že som opäť tam, mal som strach bol som tam sám a chcel ísť ďalej ale akoby mi v tom niečo bránilo niečo ako plexi stena, neviete mi poradiť prečo som sa nemohol dostať ďalej?

  Páči sa mi

  • Strach ťa nepustí ..a potom treba vlastný oheň rozdúchať 😀 ..potom sa dvere otvoria 😀 ..ak sa tam znovu dostaneš, skús zavolať pomocníkov ..prídu v podobe zvierat, draka, anjela..každému podľa jeho očakávania 😀 Treba si predstavovať okolo seba kokón svetla, alebo kruh 😀

   Páči sa mi

 113. 😀 dnes som zistil par veci … astralne cestovanie funguje , najdolezitejsia vec je urcite vizualizacia , ta sa dosiahne pomocou lucidneho sna , koncentracia , cim vecsia je koncentracia cez den tym vecsia je cez noc ,a tym lahsie dosiahneme lucidny sen … mam dechniky vlastnee… a su dost good … ako sa vyvola sen … to dokazem … dnes som napr meditoval nepoviem kde a zrazu sa zobudim cely rozvybrovany a v usiach mu bzuči 😀 😀 no nic no .. som velmi blizko 🙂 mozno blizsie ako si myslim … 😦

  Páči sa mi

 114. Vedek by mi niekto poradit???….venujem sa tomu asi par mesiacov a doteraz sa mi nedari….raz sa mi podarili iba uvolnit ruky nic viac…nvm ako dalej poradte pls…strasne to chcme vyskusat a nedari sa mi….

  Páči sa mi

 115. Ahoj, ja by som mal na Vás jednu takú otázku neviem či sa to už tu dade spomínalo nenašiel som to, ale rád by som vedel či sa dá pomocou AP dosiahnut aj stav beztiaže teda vstup do volného vesmíru, či je to vôbec možné alebo sa všetko dohráva len čisto v astrálnej rovine myslím to že je je to všetko mimo reálneho sveta rád by som to skúsil aj ja ale zatial akosi márna snaha a mám ešte jednu otázku začal som cvičiť thai chi myslíte si že je to dobrý spôsob pre AC uvolnenie?

  Páči sa mi

 116. chcem sa opýtať či by to zvl mámádlo 12 ročné dievča. neviem či mám len zbitočný strach ale bojím sa toho že ostanem v AP a nevrátim sa späť do fiz.tela. ináč neviem ale moja kamarátka vravela nniečo o čiernych postavách. keby som “náhodou” dosihla AP mám sa tých postáv obávať???

  Páči sa mi

 117. Zdravím,
  taká malá otázočka. Pri meditácii sa snažím o odpútanie od svojho tela… Vždy skončím pri tom, že mám pocit, že moje telo je ako z kameňa i napriek tomu nedokážem vystúpiť zo svojej fyzickej podstaty. Vidím rôzne výjavy ako napríklad tunely vo vesmíre, rôzne geometrické obrazce, rôzne náhodilé obrazy, ktoré mi nič nepripomínajú. ďalej sa však nedostanem. Iba cítim ako mi telo stuhne. poprosil by som radu ako by som mohol za daných okolnosti alebo lepšie povedané čo by som mal urobiť preto,aby som mohol vystúpiť z tela. Čo robím zle. A vždy, takmer vždy, ma bolí hlava po týchto pokusoch. Ďakujem

  Páči sa mi

  • nesnaž sa… potrebuješ na to zvuky bubnov…..musíš sa uvoľniť ..postupne uvoľňuj svoje telo od hlavy, až po končeky prstov nôh. Potom počítaj od 100 do 0. Frekvencie monotónneho bubnovania si nájdeš na youtube 😀 Hlavne odpočívaj a mysli na krásne príbehy 😀

   Páči sa mi

 118. Dobrý večer helar chcel som sa opyat,mam taky problém,vždy keď sa dostanem do toho stavu a začínam celí v ybrovat hlavne v mojej mysli,mi zacne strašne silno biť srdce a Ja sa toho silno zlaknem a nechcem to robit ďalej, plus od kedy som celí rozvibroval odvtedy počujem aj.cez deň v hlave tu vibraciu je to normálne? Mam pocoit že som sa zblaznil,ale som úplne v normale,nikdy som nemal žiadne psychicke problémy, inak prví krat mi navodilo vybrovanie binuralne frekvencie cez sluchatka ,dakujem za odpoved

  Páči sa mi

  • Každý reaguje inak, takže všetko je “normálne”. Mne keby bilo srdce, mám nepríjemný fyzický pocit, ale nie strach – ten strach je u teba nejaký nespracovaný motív či čo, stálo by za to povenovať sa tomu. Možno podvedomie nechce, aby si vyliezal z tela, a preto sa ti dejú tie “príkoria”. Treba najprv zistiť, čoho sa vlastne bojíš.

   Páči sa mi

 119. Mám jednu otázku :
  Ten hypnagogický stav je ten stav keď počujem tie zvláštne zvuky???
  Toto je prví krát čo som sa dočítal o AP ale, niektoré stavy už poznám ako napr. ako sa spomínala ta vibrácia alebo hypnagogický stav…. A predsa sa chcem ešte opýtať či to nemá niečo spoločne s LD.

  Páči sa mi

 120. Ja mavam tieto stavy brnenia alebo paralize velmi casto. Raz sa mi podarilo opustit telo ale len na par metrov. Nevedela som ze ide o AP. Mala som pocit ze som mrtva. Strasne ma to vydesilo ked som sa prebrala resp. vratila do svojeho tela. V tom strachu akoby som vzdy kricala a snazila sa vratit spat. Odvtedy sa toho strasne bojim a vzdy ked toto brnenie zacne sa snazim z neho vymanit. Niekedy sa mi to deje aj 10 krat po sebe za jednu noc. Az teraz v noci ked nemozem uz ani normalne zaspat som si to nastudovala na internete, že co sa vlastne deje s mojim telom. Som z toho fakt mimo a mam z toho zvlastny pocit a nechem aby sa mi to dialo. Je to neovladatelne. Je to zle? vazne?

  Páči sa mi

 121. zazila som astralne cestovanie bez toho aby som sa o to pokusala. Citila som sa ako keby som spala ale vnimala som vsetko co sa okolo mna dialo ako keby som videla svoje telo od niekial inam. Potom sa mi ako keby nieco snivalo a potom ked som sen ako keby skoncil tak som sa nevedela prebudit. preco sa mi to robi aj ked nechcem aby sa mi to robilo? Prosim da sa to dako zastavit?? Dakujem zapl pomoc.

  Páči sa mi

  • Wewaa, ak sa takéto veci dejú, dejú sa preto, lebo sa možno majú diať. Môžeš začať pátrať prečo sa majú diať a či treba niečo spraviť – zmeniť, naučiť sa – spoznať. Zbaviť sa toho, je niečo ako pokúsiť sa zbaviť len tak (bez pochopenia zákulisia) závislosti na sladkom, alebo hocičom inom, resp. schovať informačnú tabuľu, iba preto, lebo nechcem vedieť (vidieť), čo tam je napísané 🙂
   Prečo to chceš zastaviť, resp. prečo nechceš, aby sa “to” robilo?

   Páči sa mi

 122. Tiež som sa stým vybrbrovaním zvuku v hlave medzi ušami až piskľavosť, bušenie srdca a mal som pocit že sa c blízkosti na chádzajú postavy, jedna: sprievodný stav AP, dva: energetický útok. Každopádne treba zachovať pokoj, telo je nehybné, astrlané telo je očosi volnejšie, to vtedy keď som kričal formulku proti nepriatelom, a nevedel som vydať ani hlasok, no potom som sa rozhodol ten zvuk počut a potom som ho voľne kričal, neskôr nevedmo v akej situácii sa nachádzam, tak som prosto myslel na boha, a neprijemný tlak prestal.

  Páči sa mi

 123. Ak je to este aktualne, ked som bol mali (asi tak 5 rocny) mal som v spanku alebo co tobolo pocit ze sa vznasam od postielky stale vizsie a vizsie. Moja stara mama mi rano vravela ze som vnoci zacal strasne kricat aby ma nedala ze chcem naspet na postel. Teraz som 44 rocny a neni dna ked si na tuto skusenost nevspomeniem. Coto mohlo byt? Druha vec je ze casto mam sny ktore si aj pametam ale nie vzdy a mne sa moje sny plnia na 70%. Tie co si pametam tak casto viem byt pripraveny, ale su tu sny ktore sa mi vijastnia az tesne pred alebo ked sa to stane. (existuje na toto nejaky trening aby som svoje sny alebo neplanovane cestovanie ovladol?) Zaujimam sa o astralne putovanie , ked som bol mladsi tak som precital aj vela knich o bielej a ciernej magii a tiez therurgicke nauky a podobne. Bol som tym posadnuty uz od mojich 16 rokov. Ja nie som ked sa to tak vezme pravy veriaci tada, viera v boha, ale verym ze nieco nas ma na svedomy. Skor myslim ze je to vsemocna energia ktora riadi a tvory cele galaxie a aj inych podobnych alebo aj nepodobnych nam ludom. Vo vedeckych kruhoch sa hovory ze ak niekde existuje inteligentny zivot, musi sa podobat nam. Toto tvrdenie je nepravdive nieco mi hovory ze inteligentny zivot moze mat miliony podob a zalezi len na danych podmienkach. Ja sa snazim dostat z mojho tela lebo chcem poznat pravdu. Zo smrti ja nemam strach lebo smrt znamena novy zaciatok a nova existencia. Viem ze som uz raz zomrel, v druhej svetovej vojne som bol zastreleny a podla toho co si pametam to bolo niekde pri rieke kde sme sa ukrili pred nemeckimi vojakmy.

  Páči sa mi

 124. Nefetujte už, žiadne prevtelenie po smrti či čo neexistuje.1 Nemožeš si to pametať-keby to bolo real tak by si mal novy mozog. 2 rozmonžovanie na planete- asi by nikto nevznikal podla tej tvojej teplej teorie. 3.- je to sučasť okoltizmu-satanizmu to AP čo može mať za nasledky privolávanie zlých duchov(padlých anielov) do vášho života/domu

  Páči sa mi

  • Rozhodne-nie-moja-mama,

   povedz: bolí toľká hlúposť?
   d-podrazdeny

   P.S.: Píše sa “pamätať”, nie “pametať”. Moja mama také veci vedela – ale tá tiež nepociťovala potrebu urážať kdekoho. Si na čiernej listine, Košice. Už radšej nepíš.

   Páči sa mi

  • Ahoj “tvoja mama” si cítiť kresťanstvom “padlí anjeli” zlý duchovia, satanizmus 😀 Vieš, René má svoje skúsenosti a hľadá vysvetlenia. Je škoda, že mu neviem pomôcť. Od teba sa pomoci asi nedočká. Každý podlieha vývoju a hľadá pravdu. Možno spoznáš pravdu neskôr. 😀 VŠETKO je myseľ.

   Páči sa mi

 125. co znamena to ze mam tranzy normalne v bdelom stave jen tak a jsou celkem dlouhe napriklad hocikedy sa dostanem do tranzu ani neviem ako je to normalne a pri tom nevnimam nic hlavne cas nevnimam znamena co to znamena ?

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s